Про клематиси

клематис

До вашої уваги відповіді на 2 найпоширеніші запитання про клематиси:

1. Як добитися цвітіння гібридних клематисів, або їх сіянців, яким вже по кілька років?

- Крупноквіткові сорти, в тому числі й вирощені із насіння, ростуть повільно, й зацвітають зазвичай на 2-3 рік, а інколи й пізніше. Рослини необхідно регулярно поливати й підживлювати. Літом, через 2-3 тижні, добре поливати слабким розчином борної кислоти (1-2 г на відро) і марганцівкою (2-3 г). При високій кислотності , землю треба вапнувати, наприклад вапняним  молочком. Осінню не обрізайте, а укрийте лозу на зиму.

Причиною відсутності цвітіння може бути і нестача тепла в період вегетації. Пізні сорти зацвітають наприкінці липня – серпні.

Клематиси із групи Патенс, або Флорида цвітуть на минулорічних пагонах, які на зиму не можна обрізати, їх потрібно гарно  укрити від морозів.

2. Як легше розмножити клематиси?

- Їх розмножують в основному діленням куща, відприсками, живцями і прививкою.

Для отримання відприсків лозу укладають (весною, або осінню) в канавки глибиною 5-10 см, засипають поживною землею, залишаючи верхівки відкритими, поливають і підживлюють. Через рік відприски  з корінням відділяють від материнської рослини і один від одного.

Живці беруть (від початку бутонізації і до середини серпня) з одним – двома вузлами, нижні листки повністю обрізають, а верхні – на половину. Садять в поживну землю (до бруньки, або чуть глибше). Укорінюють в ящиках під склом, або в холодних парниках (18-22º С).

Необхідно захистити від сонячного проміння, провітрювати і поливати (не перезволожуючи). Через 2-3 тижні утворюється каллюс, а через місяць – коріння. Висаджують в грунт в вересні, але краще наступною весною. До осені рослини зацвітають.

При живцюванню ранньою весною в теплиці, укорінені й висаджені в грунт рослини можуть зацвісти осінню цього ж року.

Поділитись: