Коли і як пересаджувати фікус?

фікус

Фікус – дуже невибаглива рослина. При правильному догляді він швидко росте і може кожну неділю давати по листку. Швидко розростається і коренева система, тому молоді рослини фікуса слід пересаджувати щорічно. Роблять це у березні, коли рослини знаходяться у стані відносного спокою. У більш дорослих рослин, кожен рік слід тільки замінювати верхній шар землі, а пересаджувати їх потрібно через 2-3 роки.

Не старайтесь при пересадці  давати сильно великий горшок, це може призвести до закисання землі. Доступ повітря до коренів буде ускладненим, що негативно відобразиться на рості. Горшок повинен бути на 1-2 см більше, чим попередній. На дні горшка слід покласти дренаж із битих черепків. Земляну суміш складають із таких компонентів: 1 частина дернової землі, 1 частина перегнійної і 0,5 частини піску.

Після пересадки не ставте фікус на сонячне вікно, бо на ньому рослина втрачає багато вологи на випаровування через листки, також не слід після пересадки одразу підживлювати, слід почекати 2-3 тижні.

Поділитись: