Ви є тут
Ахіменес
Це красиві декоративно-листяні й декоративно-квітучі багаторічні трав’янисті рослини. У роді ахіменес нараховується близько 50 видів.
Догляд за ахіменесом полягає в підтриманні високої температури, забезпеченні гарного освітлення, періодичному помірному поливі та щорічному пересадженні. Оптимальна температура для ахіменесів 20-24°С. Усі види ахіменесів мають потребу в гарному освітленні, але не люблять прямого сонячного світла. Від інтенсивності освітлення значною мірою залежить забарвлення квіток. Ґрунт у горщику повинен бути завжди вологим. Сухість, утім, як і надмірне зволоження, небезпечні для рослини. Поливати її треба обережно, намагаючись, щоб вода не потрапила на листя, бо воно від цього втрачає свою декоративність. Для поливу потрібно брати теплу (не менше 20°С) воду, при поливанні холодною водою (нижче 12°С) на поверхні листя з’являються ясно-коричневі плями.
Ахіменес розмножують бульбами, частинами кореневища, стеблевими живцями й насінням. Бульби й кореневища запасають після того, як рослина відцвіте. У рослини в цей період починає жовтіти й відмирати листя, і вона на короткий період переходить у стадію спокою.
Рослину потрібно підготувати до цього періоду шляхом поступового зменшеняя поливів аж до повного їх припинення. Кореневища можна залишати в цьому ж посуді або перенести в пісок. При цьому їх зберігають у темному прохолодному місці всю зиму. Наприкінці лютого кореневища виймають і висаджують у земляну суміш такого складу: листяної землі - 2 частини, легкої дернової - 1частина й піску - 0,5 частини. При цьому частини кореневища заглиблюють на 0,5 см і зверху насипають невеликий, близько 1 см, шар землі. Після посадки горщики ставлять на підвіконня, де при рівномірному поливі й достатній температурі ( не менше 16°С) рослини швидко проростають.
Живцювання рідко використовується при розмноженні ахіменесів. Якщо ж ви використовуєте цей спосіб, то для живців необхідно брати середню і нижню частину пагонів. Живці вкорінюють у піску або в суміші з рівних частин піску й листяної землі. Укорінені живці пересаджують у земляну суміш, таку саму, як і для висадження кореневищ.
Іноді ахіменес розмножують насінням. Насіння зазвичай визріває через 2-2,5 місяця після цвітіння. Його зрілість визначають за зрілістю плодів. Коли останні стають м’якими, насіння готове до збору. Висівають насіння в теплому приміщенні(22-24°С) у лютому - березні в плошки з піщано-листяною земляною сумішшю або у вологий грубозернистий пісок. При цьому насіння не треба зверху присипати.
Плошку з висіяним насінням накривають склом і ставлять у темне місце. Зволоження субстрату здійснюють із піддона. Поява сходів відбувається через два-три тижні. Молоді рослини висаджують в окремі горщики й вирощують так само, як і дорослі рослини.
У гарних умовах ахіменеси інтенсивно ростуть. При розмноженні кореневищами рослини зацвітають через чотири місяці, живцями - через три місяці, а рослини, отримані з насіння, зацвітають до кінця другого року.
При пересадженні ахіменеса, його бульби обробляють слабким розчином марганцовки. Це запобігає розвтку хвороб.