Хризантеми в горшках

хризантеми у кімнатах

Хризантеми придатні для вирощування не тільки під зрізку, але й в горшках.

Для горшкової культури підходять лише деякі сорти, які дають якісну продукцію при виконанні усіх необхідних умов по догляду. Створити у теплиці їх повністю реально.

Особливо важливо добитися цвітіння хризантем пізньою осінню і зимою. В рідних світлових умовах Прибалтики вони розпускаються ранньою осінню. Щоб получити компактні, більш декоративні горшкові екземпляри, не перевишаючі по розмірах двійної висоти горшка, укоріненні живці рекомендується висаджувати пізніше ніж зазвичай, тобто із серпня до середини вересня.

Саджанці відбирають із одинаково розвиненою кореневою системою, одинакові по товщині стебла і висоті. В горшки діаметром 9 см поміщають по одній рослині, в 12-сантиметрові – по три, розміщуючи їх ближче до країв. Спочатку горшки розміщують тісно один до одного, в подальшому, по мірі росту куща, їх розставляють вільніше. Протягом двох тижнів після посадки, щоденно проводять обприскування водою. Це запобігає в’яненню, і допомагає швидкому росту.

Для отримання великої кількості однакових по довжині бокових пагонів, через тиждень після посадки, хризантеми прищипують над 6-8 листком. При більш низькій прищипці відростає менше бокових пагонів, розвиваються вони не рівномірно. Деякі високі, швидкорослі сорти, після утворення на бокових пагонах листя, прищипують вдруге.

Від того, наскільки інтенсивно будуть рости хризантеми в перші 15-20 днів, залежить кількість суцвіть, їх якість. Тому, починаючи з п’ятого дня після посадки, необхідне щоденне підживлення. Зимою рослини теж підживлюють, але меншою концентрацією добрив.

Протягом усього періоду вкорінення, температура вночі повинна бути не менше 18-20º С. Потім її понижають до 16-17º С і підтримують на цьому рівні до початку забарвлення бутонів. Для квітучих хризантем, оптимальна температура 12º С, а в сонячні дні вона може повишатися до 25º.

Круглий рік вирощують тільки сорти, що чутливі до тривалості світлового дня, в яких від початку короткого дня до зацвітання проходить 9-11 тижнів. Для вегетативного росту тривалість дня повинна бути не менше 14 годин, а для формування суцвіть – не більше 12.

Щоб хризантеми цвіли від березня до вересня, в теплицях встановлюють штучне притінення – короткий день протяжністю 9-11 годин. У низькорослих сортів його вводять разом із прищипкою, або через тиждень після неї.

Зимою для вегетативного росту необхідне додаткове освітлення від моменту посадки до прищипування.

При складанні графіка програмованого вирощування хризантем спочатку з’ясовують, до якої дати потрібна продукція. Потім від нього відраховують відповідну кількість неділь (в залежності від фотоперіодичної реакції сорту) і визначають дату початку притінення. До неї прибавляють час, необхідний для вегетаційного росту, і таким чином визначають час посадки.

Для горшечної культури придатні не лише дрібноквіткові, але й низькорослі крупно квіткові.

Поділитись: