Ви є тут
Травень (турботи квітникаря)
В саду. Рихлять землю під деревами, декоративними кущами, трояндами, на ділянках із багаторічниками. Проріджують передзимові і ранньовесняні посіви, видаляють бур’яни.
Висівають однорічні квіти, сходи яких чутливі до заморозків (настурція, декоративна квасоля, іпомея, сальвія, чорнобривці і інші).
Якщо весною буває мало дощів і земля суха, то декоративні рослини поливають.
Висаджують розсаду літників і багаторічників, в перші дні її захищають від сонця, вітру і дощу.
Бульбоцибулини гладіолусів, перед посадкою, намочують на дві доби в теплій воді для прискорення проростання.
Підживлюють троянди, бузок, багаторічні квіти повним мінеральним добривом.
Тюльпани і нарциси в стадії бутонізації підживлюють органічними добривами, або повним мінеральним добривом. Після зрізки квітів, ще раз підживлюють ці рослини; у тюльпанів потрібно залишати хоч 2-3 нижні листки, у нарцисів їх зберігають повністю.
Коли у флокса метельчатого пагони досягнуть 8-10 см, їх можна зрізати на живці. Для цієї ж цілі виламують молоді стебла і у інших багаторічників. Живці висаджують в пухку піщану землю на відстані 5*5 см, захищають від вітрів і сонця, регулярно обприскують. Укорінення (без парників) триває 3-4 тижні.
З появою нових пагонів і пробудження бруньок у клематисів, підживлюють кущі мінеральним добривом. Землю навколо них обережно рихлять, щоб не пошкодити пагони, що пробиваються до світла.
Для клематисів і інших в’юнких рослин установлюють опори і натягують шнури.
В добре перекопану і удобрену землю висаджують жоржини, причому крупні бульби бажано поділити.
Канни в горшках загартовують і після того, як мине загроза заморозків, переносять в квітник. Для збереження земляного кома, рослини заздалегідь поливають.
В кімнаті. Якщо в березні-квітні рослини не були пересаджені в свіжу, поживну землю, то це не пізно зробити і тепер. Поверх дренажу, в нові горшки і кадки корисно покласти сухий коров’як, подрібнені курячі кістки (шаром 2 -5 см). Квіти захищають від сонячного проміння і деякий час поливають помірно, щоденно обприскують, поки не зміцніють корені. Підживлювати починають не раніше, аніж через 2 місяці після пересадки.
У швидко ростучих фуксій, пеларгоній, жасминів, щоб добитись рясного цвітіння, прищипують вертушки, повністю, або на половину видаляють жирові пагони.
Коли минає загроза заморозків, багато кімнатних культур корисно винести на відкрите повітря (на балкони, в квітники чи в сад). Їх поступово привчають до сонця і вітру. Для запобігання перегріву коренів, горшки з рослинами прикопують, а на балконах ставлять ящики із землею, торфом, або піском. Поливають рясно, краще вранці, а при необхідності, другий раз ввечері, так як на вулиці субстрат в горшках пересихає швидше, чим в кімнатах. Листя і стебла періодично обмивають водою із поливалки, обприскують із пульверизатора; тоді рослини будуть чисті і більш стійкі до шкідників.
Ніжні культури (сенполії, бегонії, папоротники) утримують в кімнатах, притіняють від полуденного сонячного проміння, регулярно поливають теплою водою, землю в горшках рихлять. Підживлюють 1 раз в місяць повним мінеральним добривом, або органічним.
Відцвілі цикламени, що вже почали скидати листя, ставлять в саме прохолодне місце кімнати, або виносять в тінистий куточок саду, поливають рідко до початку нового росту.
В балконні ящики висаджують розсаду лобелії, сальвії, петунії, айстри, віоли, алісума, а також клубневі бегонії і інші багаторічники, підрощені на підвіконнях.
Кімнатні і балконні рослини щоденно продивляються, підтримують в чистоті, видаляють пошкоджене листя і слабкі пагони, а при наявності шкідників – обробляють відповідними засобами захисту рослин від шкідників.