Аронія чорноплідна

аронія чорноплідна

Аронія чорноплідна (Aronia melanocarpa Elliott.), в народі — чорноплідна горобина — красивий, декоративний кущ. Часто її називають горобиною чорноплідною через зовнішню схожість форми плодів і їх розміщення на дереві з горобиною звичайною. 

Аронія утворює кущі висотою 2 - 2,5 м, що дають велику кількість порослі. Можна сформувати штамбову форму аронії, якщо прищепити її на горобину звичайну.

Це декоративна рослина: навесні під час цвітіння білими запашними квітами, влітку ягодами і блискучим листям, восени чудовим багряно-жовтого забарвлення листям, яке довго не опадає.

Ціниться вона як плодова і лікарська рослина (допомагає при гіпертонічних хворобах).

Плоди містять до 10% цукрів, органічні кислоти, пектинові й дубильні речовини та багато вітамінів, особливо ціняться плоди завдяки високому вмісту йоду. При їх споживанні знижується кров'яний тиск, підвищується кислотність шлункового соку, поліпшується апетит. Вони також корисні від гіпертонії і діатезу. Плодоносить, майже, щорічно.

Деякі спеціалісти вважають, що лікувальні властивості аронії дещо перебільшені, що вона навіть поступається ними перед горобиною звичайною. Незважаючи на це, у своєму садку треба мати кілька кущів аронії.

Декоративність аронії чорноплідної, швидкий ріст, морозостійкість, невибагливість до тепла і землі (може рости на ділянках з близьким заляганням грунтових вод), стійкість до хворіб — все це дозволяє вирощувати її всюди.

Розмножується цей кущ кореневими відприсками, живцями і насінням. Також щепленням на горобину звичайну.

Насіння перед посівом треба стратифікувати 140-160 днів. Начинають стратифікацію в грудні, сіють в першій половині травня. Дружні сходи обробленого насіння з’являються на 6-8 день. При гарному догляді, стандартний посадочний матеріал отримують через 2-3 роки.

 

Висаджують її на добре освітленому місці, обов'язково щедро поливають, регулярно видаляють поросль.

Поділитись: