Розмноження самшиту

розмноження самшиту

Самий надійний спосіб розмноження самшиту — живцювання. Краще за все його проводити в квітні-червні, вибираючи похмуру погоду, або ранкові чи вечірні години. Успіх роботи залежить від чіткості і швидкості роботи. Підсушування живців (на сонці, на вітрі) недопустимо, тому їх нарізають невеликими порціями гострим секатором з одно — або дворічних пагонів і одразу ж садять.

Обприскувати і занурювати у воду живці шкідливо, листя видаляти не потрібно. Кожен живець (розміром 15-18 см) занурюють на половину його довжини і ущільнюють землю. Рослини розміщують у тіні, або в напів тіні на відстані 10 см одне від одного, 15-20 см між рядками.

Грядку підготовлюють заздалегідь, землю перекопують на глибину 20 см, добрива не вносять. Одразу після посадки землю навколо живців рясно поливають водою. В подальшому її потрібно підтримувати у вологому стані.

Через 2 місяці з’являються молоді пагони, а до осені утворюються кущики 10-15 см висотою. На зиму живці притрушують листям дерев і снігом. Весною, або через рік їх можна висаджувати на постійне місце.

Поділитись: