День землі

День землі 2012

Сьогодні — не просто велике, а істинно глобальне свято — Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day), що проводиться під патронатом ООН, — день нашого спільного затишного дому.

Свято було установлене на 63-й сессії Генеральної Асамблеї ООН 22 квітня 2009 року (резолюція № A/RES/63/278, її співавторами виступили більше 50 держав-членів ООН) і,відзначається починаючи з 2010 року, щорічно 22 квітня.

 

В резолюції також відмічається, що термін «Матір-Земля» загальноприйнятий в багатьох країнах, що він відображає залежність між планетою, її экосистемами і людиною. Пропонуючи всім державам-членам ООН, міжнародним і неурядовим організаціям відмічати «Міжнародний день Матері-Землі», Генеральна Асамблея звертає увагу на то, що це свято вже щорічно святкується в багатьох країнах.

Традиція святкувати 22 квітня День Землі зародилась в США в 1970 році, в 1990 році цей день став міжнародною акцією. В Росії його святкують з 1992 року.

В північній півкулі День Землі святкується весною, а в Південній півкулі — осінню. Основною ціллю цієї всесвітньої акції є привернення уваги суспільства і кожної людини планети до проблем Землі, до проблем її навколишнього середовища.

День Матері-Землі 22 квітня, як і День Землі, проводиться в День весняного рівнодення, дає можливість кожному жителю у всіх населених куточках планети виразити вдячність нашому великому спільному дому.

Щорічно учені країн світу збираются в цей день за круглим столом для обговорення глобальних екологичних проблем. В різних країнах організовуються самі різноманітні акції. Це конференції, виставки, закриття автомобільного руху на  вулицях крупних міст, прибирання території і посадка дерев.

Читайте більше ТУТ.

 

Також день землі святкують у березні.

День Землі - Рівнодення.

День Землі святкується у багатьох країнах в день весняного рівнодення, щоб відзначити момент, коли починається весна (у Північній півкулі) або осінь (у Південній). ООН святкує День Землі зазвичай 20-21 березня.

26 лютого 1971 року Генеральний секретар ООН У Тан підписав спеціальну декларацію, присвячену цій події. Щороку 20-21 березня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку дзвонить дзвін миру.

Матеріал з Вікіпедії.

Поділитись: