Клематис

Клематис

Клематиси поширені у районах з помірним і тропічним кліматом. Є близько 1500 видів і сортів.

Клематиси світлолюбиві, найкраще ростуть на сонячному або трохи притіненому місці. Не витримують застою води, тому ділянка має бути рівною. Садити слід на глибину 8-12 см, щоб нижня пара бруньок опинилася під землею. Посаджені рівно з поверхнею землі рослини не довговічні: не кущаться, ростуть лише один-два стебла, а коренева система потерпає від замокання. Чим більший саджанець, тим глибше його належить садити. Якщо потрібно задекорувати фасад, то посадіть клематис так, щоб на нього не лилася вода з даху. Посаджений правильно клематис ростиме до двадцяти років.

Грунт для клематисів повинен бути водопроникний, середньої щільності, добре удобрений і розпушений. Земляну суміш складаємо з листового перегною, піску, торфу і дернової землі в пропорції 4:1:2:1.

Оскільки у цієї рослини потужна коренева система, то перед садінням потрібно приготувати простору яму(60*60*60 см). на дні ями встановлюємо дренаж(бита цегла, гравій, щебінь) висотою 15-20 см. Садять навесні(наприкінці квітня - на початку травня) або восени - у вересні.

Молоді рослини слід пересаджувати щорічно навесні - у просторий горщик або бочку діаметром 30 см і висотою 40-60 см. Клематиси віком понад три роки пересаджують раз на два роки. Після п'яти років вони сильно розростаються, тоді можна поділити на частини або пересадити у відкритий грунт на постійно.

Щоб клематиси рясно цвіли і мали гарну форму, а також для зміцнення імунітету рослини їх потрібно обрізати. При обрізуванні варто враховувати стан рослини, ступінь розвитку бруньок. Сильні і здорові пагони варто трішки вкоротити, а хворі, сухі і слабкі - цілком видалити. Щодо обрізування клематиси поділяються на три групи:

* До першої відносяться ті, що цвітуть навесні. Кожні 3-4 роки їх треба обрізати відразу після цвітіння.

* До другої - ті, що цвітуть навесні та влітку. З початком весни слід обрізати лише торічні пагони, залишивши найсильніші.

* До третьої групи належать рослини, що цвітуть влітку і восени. Їх обрізають восени, залишаючи стебла завдовжки 25-30 см і видаляючи усі старі.

Протягом вегетації рослини поливають раз на тиждень, промочуючи грунт на 40-50 см. У сильну спеку слід робити це частіше. Улітку клематиси слід підживлювати. У період росту пагонів - настоєм коров'яка(1:10), або курячого посліду(1:20) з розрахунку 1 л настою на 10 л води на одну дорослу рослину. У період утворення бутонів та цвітіння - фосфорними та калійними добривами(по 30-40 г)

Щоб клематиси гарно цвіли потрібно подбати про їхню зимівлю. Сорти, які утворюють квіти на цьогорічних пагонах потрібно підгорнути землею на висоту до 20 см, і обрізати на цьому рівні пагони. Сорти, які утворюють квіти на минулорічних пагонах потрібно обрізати на висоті 1-1,5 м над землею, обережно знімати їх з підпор, і укривати на зиму сухим листям. Зверху потрібно прикрити плівкою і притиснути камінням, або цеглинами

Для того, щоб на клематисі утворювалося багато квітів, прищепніть верхівки пагонів.

Посадивши разом кілька клематисів різних кольрів і сортів, можна добитисякрасивого і різноманітного цвітіння впродовж всього сезону.

Поділитись: