Ви є тут
Стокротки (маргаритки)
Одна із найбільш придатних рослин для оформлення бордюрів, рабаток, створення красивих композицій — віддавна відома садова маргаритка. Вона рясно цвіте протягом усього літа і може прикрасити любий куточок саду.
Рід маргаритка, стокротка (Bellis), відноситься до сімейства складноцвітих, нараховує кілька десятків багаторічних видів, поширених на Кавказі, в Європі, Малій Азії, Америці. В квітникарстві використовують садові форми маргаритки багаторічної (B. Perennis), яку, зазвичай, культивують на одному місці не більше 2 років, тому що найбільшої декоративності вона досягає на другий рік після посадки.
Зацвітають маргаритки на початку травня, так як листя і бутони, закладені з осені, добре зберігаються під снігом. Найбільш рясно вони цвітуть весною і в першій половині літа, але якщо стоїть волога, прохолодна погода, бутони розкриваються до холодів. В районах із жарким кліматом, суцвіття швидко робляться маленькими, втрачають махровість.
Маргаритки надають перевагу відкритим сонячним місцям, але можуть рости і при частковому притіненні, особливо в жарку пору.
Добре ростуть практично на любих землях, але на окультурених легких суглинках, багатих гумусом, цвітуть рясніше. Культура потребує ранньовесняного підживлення мінеральними добривами.
На низьких ділянках із надлишковою вологою, осінню вони можуть частково пропасти. Зимою рослини добре зберігаються під шаром снігу. У місцях, де сніг здувається вітром, або в малосніжні зими, доцільно прикрити маргаритки опалим листям.
Розмножують садові форми маргариток, в основному, діленням куща, зазвичай в серпні — початку вересня, але можна і весною. Для цього вибирають найбільш декоративні і здорові екземпляри. У них обрізають майже всі листки, залишаючи черешки, і до 5-8 см укорочують корені, що допомагає кущеві омолодитися і краще прийнятися. Якщо діленки получились без корінців, їх не слід викидати, так як із основи листкових черешків відростуть нові. Уже сформовані квіти і бутони вищипують.
Маргаритки рідко вражаються хворобами. Якщо котрась із рослин вироджується — її слід викинути.
Можна створити красиві композиції із маргариток на альпійських гірках.