Спатифіліум

Спатифіліум

Отографія учасниці групи "Квітникарство" Лариса Олейник.

Родина: ароїдні.

Батьківщина: Центральна і Південна Америка, Філіппіни.

Декоративно-листяна рослина з вологих тропічних лісів. Стебло відсутнє, корені видозмінені в кореневище. Листя велике (до 50 см), овальне, або ланцетне, на довгих черешках, зібране в прикореневу розетку.

Квіти дрібні, зібрані в суцвіття-початок з великим зеленуватим покривалом біля основи. При штучному запиленні можна отримати плоди – невеликі зеленуваті ягоди з дрібним насінням.

Спатифіліуми – рослини тепло і світлолюбиві.

 

Догляд улітку

Улітку рослини можна виставляти на балкон у напівзатінене місце. Рослина боїться протягів. У спекотні дні Спатифіліуми потрібно рясно поливати і обприскувати мягкою, відстояною теплою водою. Кожні 7-10 днів потрібно підживлювати мінеральними і органічними добривами по черзі. Рослини можна винести на двір, проте у спеку їх потрібно притіняти від сонця.

 

Догляд восени

До приходу холодних ночей рослини потрібно занести у кімнату, у світле місце. При зниженні температури поливати й підживлювати потрібно рідше.

 

Догляд узимку

Зимою спатифіліуми потрібно поливати помірно, по мірі висихання земляної грудки. Раз на місяць можна підживити і обприскати теплою водою за умови, що температура у кімнаті буде досить високою.

 

Догляд навесні

Навесні рослини пересаджують у свіжу земляну суміш з листяної землі, перегною, торфу, піску, з додаванням битої цегли, деревного вугілля. На дно горщика укладають гарний дренаж, тому що рослина не переносить застою води у горщику і може пропасти.

 

Розмноження

Найкращий і найлегший спосіб розмножити спатифіліум – це ділення куща під час весняного пересадження. Кущ ділиться на багато менших, і висаджується у окремі неглибокі проте широкі горшки.

 

Шкідники

На спатифіліумі можуть оселитися попелиця й щитівка. Їх змивають намиленою губкою, а потім обмивають рослину під душем, попередньо накривши грунт плівкою. При повторній появі – процедуру повторити.

Поділитись: