Ви є тут
Вчимося сіяти
Розведення кімнатних і оранжерейних рослин насінням — захоплююче заняття. Воно дає можливість спостерігати за всіма стадіями їх розвитку і дозволяє виростити (правда, в багатьох випадках, значно повільніше, чим із живців) чудові екземпляри. Крім того, насіннєвий спосіб розмноження, являється єдиним при розведенні рослин, які не розмножуються живцями і порослю (більшість пальм).
Весна — самий кращий час для посіву. Для висівання насіння, найкраще підходять невеликі, низькі дерев’яні ящики і плошки із дренажними отворами. Крупні насінини і насінини рослин, що погано переносять пересадку, висівають по 1-2 одразу в горщики (7-9 см). На дні посуди роблять дренаж із черепків і засипають землею.
Земляну суміш беруть легку — із просіяної листяної землі і піску (3:1), без добрив. Її корисно попарити на водяній бані, або прокип’ятити, а потім, злегка, підсушити.
Висівають розсипом, рядками і гніздами. Розсипом сіють дуже дрібне насіння (бегонія, сенполія, глоксинія, азалія), їх так само, як і насіння кактусів, не заробляють у землю, а після посіву зволожують, обприскуючи із пульверизатора. Для більш рівномірного і зручного посіву, їх перемішують із сухим піском.
Рядковим способом сіють насіння середніх розмірів (хвойні, лаври, деякі пальми і інші). Їх присипають землею шаром, не товстішим самого насіння (крупні — в два раза товстішим).
Насіння з щільною, твердою оболонкою, для прискорення проростання, акуратно, щоб не пошкодити зачаток, надпилюють напильником (наприклад насіння фінікової пальми, взяте із в’ялених фініків, що продаються у магазинах).
Посуду із посівами прикривають скляним, або поліетиленовим ковпаком і тримають в теплі (20-24°С). Земля повинна бути постійно вологою.
З появою сходів, ковпаки знімають і посуду ставлять у світлому місці.