Квітень (турботи квітникаря)

нарциси

В саду. Очищають ділянки від сміття, що назбиралося за зиму. Заграбують минулорічне листя, траву, тонкі гілки, що залишилися від обрізки кущів, і складають усе в компостну яму. Її періодично поливають і 2-3 рази за літо перекопують. Через 1-2 роки ви будете мати компостну землю — свій власний перегній.

Відновлюють, при необхідності, газони; для цього землю перекопують, розрівнюють і висівають насіння газонних трав. Посіви злегка утрамбовують легким катком і поливають.

Знімають зимове укриття з троянд, гортензій, деревоподібних піонів і інших рослин, розрівнюють і розпушують землю навколо них.

Обрізають троянди. У ремонтантних залишають на кожному здоровому пагоні по 6-8 бруньок, у чайно-гібридних і поліантових — 2-3 бруньки, у плетистих і паркових вирізають тільки мертві, поламані і слабкі пагони.

До розпускання бруньок пересаджують дерева і кущі, висаджують прикопані на зиму рослини. Ями заповнюють свіжою, пухкою, поживною землею, при посадці її ущільнюють між коренями, починаючи із країв ями. Садять так, щоб коренева шийка знаходилася не нижче поверхні землі. Виключенням є шиповник для літньої прививки троянд (його садять на 1 очко глибше) і клематиси, які заглиблюють на 10-15 см нижче попереднього рівня. Хвойні породи пересаджують тільки з комом землі.

У квітники і клумби висаджують розсаду віоли, маргаритки, незабудки, календули, космеї і інших літніх квітів, що не бояться весняних холодів.

Висівають духмяний горошок, матіолу, ешольцію, календулу, космею, мак, кохію, сходи яких мало чутливі до приморозків.

Нарциси, тюльпани, гіацинти, дрібно-цибулькові і інші багаторічники слід підживити перший раз повним мінеральним добривом. Землю в міжряддях і навколо кущів, попередньо розпушують і поливають, якщо вона сухувата.

В кімнатах. Продовжують пересадку кімнатних рослин. Пересаджені екземпляри, а також сіянці і укорінені живці, спочатку поливають помірно, захищають від сонячних променів й регулярно обприскують. З появою нових сильних пагонів, рослини виставляють на світле місце і збільшують полив.

Квіти, що знаходяться на вікнах із сонячної сторони, притіняють6 весняні опіки можуть бути небезпечними для рослин, особливо ослаблених за зиму. Кімнати щоденно провітрюють.

Починають підживлювати в першу чергу квітучі, ті що не пересаджені і ті, що швидко ростуть рослини повним органічним і мінеральним добривом. Перед внесенням добрив, землю рясно поливають.

У тих екземплярів, які до цього часу не почали рости, або утворили дуже кволі пагони, оглядають земляний ком. Якщо корені загнили і закисла земля, рослину необхідно пересадити, видаливши гнилі корені, в горшок меншого розміру (такого, щоб живі корені в ньому ледь-ледь поміщалися). Землю беруть піщану, пухку, без вмісту перегною. Пересаджені ослаблі рослини поливають дуже помірно і не підживлюють.

Розмножують кімнатні рослини діленням, стебловими і листковими живцями, використовуючи для їх укорінення прокип'ячену відстояну воду, чистий, промитий пісок, або його суміш із торфом (1:1). Не слід очікувати утворення у живців довгих розгалужених коренів, так як висаджувати їх у землю з такими коренями не зручно.

Приймають попереджувальні заходи проти появи шкідників: частіше оглядають рослини, обприскують і обмивають їх листя (крім опушених видів). При виявленні тлі, щитівки, кліща їх змивають, спочатку звичайною, а потім обприскують мильною водою з додаванням інсектицидів (пам’ятайте, що хімічні засоби можуть пошкодити вашому здоров’ю, тому обробляйте рослини хімічними препаратами в нежитлових приміщеннях, що добре провітрюються, наприклад балкони).

Продовжують вигонку цибулькових. Після відцвітання їх підживлюють, виставляють на балкон, або прикопують у саду і поливають до пожовтіння листя.

В балконні ящики висівають духмяний горошок, настурцію аллісіум, висаджують розсаду віоли, маргаритки, незабудки і інших рослин.

Наприкінці місяця можна виставити на балкон витривалі культури- лавр, цитрусові, троянди, деякі кактуси. Спочатку їх привчають до яскравого світла, а при загрозі приморозків, їх забирають в кімнату.

Поділитись: