Проліски

проліска

Оптимальні умови для рясного цвітіння і доброго розмноження пролісок — рихла, середньо-кисла земля з високим вмістом гумусу. Але, більшість видів настільки невибагливі, що нормально ростуть на глиняних грунтах з додаванням листяного перегною.

Рослини розмножують насінням, або дочерними цибулинами. Насіння збирають, коли насіннєва коробочка жовтіє і починає розтріскуватись, і одразу ж висівають в ґрунт, тому що вони зберігають схожість лише кілька днів. Через 2-3 роки сіянці зацвітають. Гарно виглядають групи пролісок різних сортів.

Як і інші дрібно-цибулькові, проліски придатні для вигонки, особливо на Новий Рік. В невеличкий горшок, обов’язково кладуть шар битих черепків, заповнюють горшок родючою землею: старий перегній, крупнозернистий річковий пісок, трішки глинястої землі для утримання вологи. В червні садимо здорові, крупні цибулини на глибину 1-2 см, і відстані один від одного 2 см, в горшок, і прикопуємо його в саду. А на початку листопада ставимо в нижнє (саме тепле) відділення холодильника. В цей час продовжується утворення коренів і ріст квітконосів. За 15-20 днів до бажаного терміну цвітіння, горшок переносять на підвіконня і накривають чорним папером. В таких умовах стримується ріст листків і розвиваються квітконоси. Змінюючи температуру повітря і освітлення, можна розтягнути, або скоротити час вигонки. З моменту розкриття бутонів, проліски ставлять в більш прохолодне місце (10-12°), що збільшує тривалість цвітіння.

Поділитись: