Жоржини (корисні поради)

жоржини, посадка жоржин

Щоб отримати живці жоржин, внесіть їх бульби в теплицю, або в кімнату з температурою, не нижчою, чим 15°, очистіть від підгнилих, або висохлих частин і дезінфікуйте їх 30-40 хвилин в слабкому розчині марганцівки. Потім помістіть бульби в поживну землю на стелажах, або в ящиках. Коренева шийка повинна залишатися відкритою. Поливати, на початку, потрібно дуже помірно.

***

Підсохлі бульби, призначені для посадки в ґрунт, потрібно помістити в більш вологу атмосферу. Присипте їх землею, або піском, і щоденно обприскуйте. Якщо на бульбах жоржин до того часу не з’являться бруньки, можна пробудити їх, розмістивши такі бульби в ящиках із піском, або дерев’яною стружкою, і поставивши їх на тепле місце, щоденно обприскуючи. (В умовах квартири, можна поставити ящики один на одного, залишивши невеличкі проміжки для провітрювання). Через 6-8 днів, бруньки зачнуть пробуджуватись. Розміщуються вони тільки на шийці, від якої йдуть бульби, тому бульба, посаджена без шийки, стебла не дасть.

***

Приступаючи до ділення бульб жоржин, не забудьте просушити усі свіжо-зрізані. В першу чергу, відділіть ті частини бульб, які вже почали відділятись самі і мають свою кореневу шийку. Шийку розрізайте так, щоб поверхня зрізу була якомога меншою, і на кожній окремій частинці зберігались бруньки. Якщо при діленні бульб потрібно видалити крупні ростки, не виламуйте їх до основи, а обережно зріжте пагони, тоді очка проростуть ще раз.

***

Пророщувати жоржини можна в парнику, або любому закритому приміщенні, теплому і світлому. У випадку похолодання їх легко укрити. Розділені, посаджені бульби можуть зберігатися 2-3 тижні. Тримати їх слід у вологому піску, землі, або деревній стружці.

***

Дуже зморщені і підсохлі частини бульб, м'які на дотик, перед посадкою корисно потримати 10-12 годин у воді. Набрякаючи, вони скоріше дадуть коріння і почнуть рости.

Поділитись: