Розмноження сенполії

сенполія

Одна з найкращих рослин для кімнат - сенполія (африканська, або узумбарська фіалка). При правильному догляді вона рясно цвіте від 6 до 10 місяців на рік. Є багато різновидностей сенполій - з білими, розовими, бузковими, голубими квітами. Весною і літом вона легко розмножується вегетативно.

Із дорослої, добре розвиненої рослини потрібно обережно зрізати декілька листків з черешками. Краще брати великі, добре розвинені листки.

Зрізаний листок з черешком садять трішки наклонено в горщик з промитим крупнозернистим піском. Пісок біля черешка потрібно легенько утрамбувати. В кімнатах листкові черенки краще накрити зверху скляною банкою, щоб створити найкращі умови для укорінення.

Живці слід поставити на світле місце, але не під пряме сонячне світло. Краща температура для укорінення 21-24 градуси. Пісок повинен бути весь час помірно вологим.

При правильному догляді листки сенполій швидко укорінюються і через 5-7 тижнів у них уже розвиваються молоді розетки листків.

Десь через два місяці (інколи і більше), коли розетки добре розвинуться, молоді рослини обережно, стараючись не пошкодити кореневої системи, виймають із землі і висаджують в 5-7 сантиметрові горшки, наповнені поживною сумішшю із листяної, торфяної землі і піску (4:1:1). Щоб рослини добре розвивалися, їх потрібно тримати на світлому місці, захищеному від прямого сонячного світла. Поливати рослини рекомендується водою кімнатної температури, або злегка підігрітою, але не більш чим на 5 градусів вище кімнатної. При поливі холодною водою, або при попаданні капель на листя, вони покриваються жовтуватими плямами і полосами. Протягом літа можна декілька раз підживити рослини мінеральними добривами, або слабким розчином коров'яка

Найкраще сенполії розвиваються при температурі 18-25 градусів. Не можна допускати пересихання землі. В кімнатах із сухим повітрям корисно біля сенполій ставити посуду із водою, вологим піском, або мохом. Пересаджують рослини переважно весною.

Через 6-9 місяців після живцювання рослини зацвітають.

Поділитись: