Гібридні лілійники

лілійник гібридний

Лілійники (гемерокалліси) — кореневищні, трав’янисті багаторічники, які останнім часом все більше використовуються в квітникарстві і озелененні багатьох країн світу. Завдяки довгим (до 120 см) пониклим зеленим листкам різноманітних відтінків, в південних областях вони залишаються декоративними круглий рік. Із цих рослин можна влаштовувати спеціальні сади, або влаштовувати самостійні групи як у ландшафтних, так і в регулярних насадженнях.

В наших садах, зазвичай, культивуються два види: лілійник жовтий (Hemerocallis flava), яки у дикому виді росте у Сибірі і на півдні Європи — з яскраво-жовтими, крупними квітками, що мають легкий аромат, і лілійник буро-жовтий (H. Fulva), родом із східної Азії, з крупними оранжевими квітками. В природі існує більше 10 видів цієї цікавої, і цінної, в декоративному плані, рослини.

У лілійників досить могутня коренева система, що складається із багатьох додаткових коренів двох типів — одні утворюють “шишки” із запасом поживних речовин, другі відіграють роль всмоктувального апарату.

Кущі досить швидко розростаються в ширину. Численні підземні пагони, або столони, закінчуються бруньками, із яких розвиваються розетки листків, а потім і квіткові стрілки. Бруньки відновлення можуть з’являтися і в інших місцях по всій довжині стебла. Квітконіжка, зазвичай, без листків, але інколи на ній з’являється одинарна розетка листків.

Період цвітіння цих рослин триває від 2 до 3,5 місяців, починаючи із травня. Багато гібридів осінню зацвітають вдруге. Видові і гібридні лілійники не складно скомпонувати так, щоб отримати групи, які будуть цвісти з середини квітня до листопада, тобто, майже 6 місяців.

Розмножують лілійники насінням і вегетативно. При вирощуванні насінням, признаки материнської рослини не зберігаються, тому гібридні рослини розмножують вегетативно. Насіннєве розмноження використовують для отримання нових сортів в селекційній роботі. В наших умовах, для отримання насіння, потрібне штучне запилення.

Основний спосіб вегетативного розмноження — ділення кореневища. Краще це виконувати весною.

Гібридні лілійники невибагливі, і ростуть в любих умовах — на сонці і в тіні, на сухих і вологих місцинах, на дуже бідній і добре удобреній землі, на крутих склонах і на дні ярів. Однак оптимальні умови — добре удобрена, достатньо зволожена земля, і легка притінка.

 

Поділитись: