Рудбекія блискуча

вирощування рудбекії

 

Рудбекія блискуча (Rudbeckia fulgida) сорт “Goldsturm” - красива, багаторічна, морозостійка рослина з прямими стеблами висотою 60-70 см.

Цвіте з середини червня до середини жовтня.

Квіти красиві, великі (до 15 см у діаметрі), на довгих квітконіжках, підійдуть як для прикрашення квітників і клумб, так і для аранжування. Чудово виглядають у букетах на фоні зелених листків.

Рудбекії полюбляють сонячні місцини, проте добре себе почувають і в напівтіні. Ростуть на різних грунтах, гарно перекопаних і поживних. Корисно добавити до грунту трішки вапна. Погано переносять посуху, тому в засушливі дні її слід поливати. Робити це потрібно вранці, або вечором.

В догляді невибагливі. Потрібно лишень поливати в засушливі дні, прополювати бур'яни, видаляти відцвілі квітки, та усохлі листки. Якщо ґрунти бідні на поживу, то 2 рази на місяць підживлюють повним органічним і мінеральним добривом. Якщо ґрунти поживні — то підживити можна лишень раз, перед цвітінням. Рудбекія швидко розростається, і тому на одному місці росте до 8 років (дальше потрібно проріджувати, або й переносити в друге місце).

На зиму пагони обрізають до землі. Даний сорт не потребує укриття на зиму (в умовах України). Інші сорти менш стійкі до морозів, і можуть пропадати взимку.

Розмножувати можна ділячи кущ (поділені частини добре приживаються), або насінням.

Насіння сіють в квітні-травні. Схожість насіння зберігає 2-3 роки. Рослина самонасівається. Молоді саджанці з насіння зацвітають на другий рік.

Поділитись: