Молодило

молодило

Молодило (в народі - кам'яна роза) - це красива, невибаглива рослина, яку можна вирощувати як на відкритому грунті, так і в кімнатах.

В природі молодило росте в гірських районах Середньої і Південної Європи. Тому ця рослина витримує різкі перепади температури (зимує при -30°С), любить пряме сонячне світло і невибаглива до ґрунтів. А завдяки своїй формі, грубим м'ясистим листкам, молодило може обходитися без води дуже довго.

Земляну суміш готуємо із звичайної садової землі і крупно-зернистого річкового піску (1:1). Така земляна суміш добре пропускає воду. При посадці молодила у звичайну глиняну землю і рясному поливі - можливе загнивання нижніх листків і рослина пропадає. Для того, щоб уникнути переливу ми і підготовлюємо легку земляну суміш, а на дно обов'язково кладемо дренаж з грубої гальки і битої цегли. Поливати потрібно рідко, але не допускати пересихання земляного кома. Зимою рослину слід винести у холодне приміщення і обмежити полив. Землю потрібно часто розпушувати. Підживлювати кам'яну розу не потрібно.

Пересаджують молодило рідко. Для посадки краще використовувати невеликі посудини.

Тримають молодило на світлому сонячному місці, весною добре прикопувати у саду.

Молодило прекрасно росте на альпійських гірках, так як вони нагадують його природнє середовище. Різні сорти мають різні окраски. Завдяки цьому, з молодил можна створювати килими з причудливими узорами, прекрасні альпійські гірки.

Розмножують молодила вегетативно, з молодих діток, які випускає доросла рослина.

Причиною відсутності діток переважно є важка глиняна земля з великим вмістом гумусу, затемнене приміщення. У такому випадку кам'яну розу необхідно пересадити у легку землю, зробити гарний дренаж, і виділити найсвітліше місце у будинку.

Переважно усі види молодил цвітуть тільки один раз, після цвітіння рослина гине, залишаючи багато діток...

кам'яна роза в кімнаті

Поділитись: