Сингоніум

сингоніум

Сингоніуми - багаторічні трав’янисті ліани з стеблом, що дерев’яніє біля основи. У природі рослини цвітуть дрібними квітками, зібраними в початок. Початок оточує зеленувато-жовте покривало. На місці запилених квіток утворюється  плід-ягода. У кімнатах сингоніуми цвітуть і плодоносять рідко. Але вони радують хазяїв своєю добірністю, швидкістю росту й здатністю утворювати "зелені стінки".

 

Догляд улітку

улітку сингоніуми можна виставити на балкон у затінене місце. У спеку вони вимагають рясного поливу, обприскування м’якою, теплою водою. Кожні 7-10 днів сингоніум необхідно підживлювати мінеральними й органічними добривами по черзі.

 

Догляд восени

Зі зниженням температури рослини варто занести в приміщення, рідше поливати й підживлювати.

 

Догляд узимку

При дуже сухому теплому повітрі в кімнаті сингоніуми варто обприскувати, поливати помірно, підживлювати 1 раз на місяць.

 

Догляд навесні

Щорічно навесні рослини пересаджують. Сингоніуми обрізають наполовину, відрізки пагонів використовують для розмноження. Легку повітрепроникну суміш роблять з листяної(торф’яної), дернової землі й піску, з додаванням подрібненої цегли, деревного вугілля, кори й кісткового борошна. Поливають і підживлюють частіше з підвищенням температури повітря. У спеку обприскують.

 

Розмноження

Сингоніуми добре розмножаються стебловими живцями. Кожен живець повинен мати не менше двох вузлів. Живці добре вкорінюються у воді, торфі або піску. Для збереження вологості їх варто накривати плівкою. Корені швидше утворюються при підвищеній температурі повітря. Укорінені живці розсаджують по 2-3 у горщики, поливають, обприскують.

Над шостим листком сингоніуми прищипують для того, щоб утворилися бічні пагони.

 

Особливості догляду

Сингоніуми можуть загинути від гарячих сонячних променів. Крім того, вони не люблять застою води у піддоні.

 

Як і всі ароїдні, сингоніуми отруйні. Тому при роботі з ними необхідно бути обережним й не допускати потрапляння соку на слизові оболонки, а після роботи ретельно вимити руки з милом.

 

Шкідники

На сингоніумі можуть оселитися попелиця й щитівка.

Їх змивають намиленою губкою, а потім обмивають рослину під душем, попередньо накривши грунт плівкою. Цю процедуру повторюють декілька раз.

Поділитись: