Пуансетія

пуансетія

Пуансетію в народі називають різдвяною зіркою - це багаторічний вічнозелений кустарник із прямими стеблами, на яких мало гілок, заввишки від 50 см до 1,5 м. Стебло просте й голе, всередині порожнє. Листя велике, яйцеподібно-еліптичне, загострене на верхівці листкової пластинки. На фоні цього листя, схожого на кленове, ефектно виглядає розетка великих приквіткових листків, забарвлених  у яскраво-червоний, білий, або жовтуватий колір.

Цвітіння пуансетії припадає на зимовий період і починається в грудні, за що ця рослина отримала в народі назву "новорічна зірка", або "різдвяна зірка". Цвітіння тривале, закінчується десь у березні. Після цвітіння забарвлення приквітків блідне або зеленіє, деякі з них обпадають. У цей період починається посилений ріст молодих пагонів.

 

Догляд улітку

Улітку пуансетію можна виставити на балкон, у захищене від вітру й прямих сонячних променів місце. Слід рясно поливати й обприскувати теплою водою. Кожні 10-15 днів потрібно підживлювати мінеральними й органічними добривами по черзі.

 

Догляд восени

Зі зниженням температури повітря полив і підживлення слід проводити рідше. Наприкінці вересня необхідно накривати рослину картонною коробкою, або відром, щоб світловий день не перевищував 10 годин. Короткий світловий день - сигнал молочаєві про те, що настав час закладати квіткові бруньки й готуватися до цвітіння.

 

Догляд узимку

Полив помірний, тепле й світле місце - умови, необхідні для зацвітання й зимівлі пуансетії.

 

Догляд у період спокою, після цвітіння

Період спокою триває протягом 1-2 місяців. У цей час рослину потрібно розмістити в прохолодному, темному місці. Поливають її дуже рідко, щоб не пересихала земляна грудка.

 

Догляд навесні

У квітні, після періоду спокою, пуансетію виставляють на вікна, що виходять на південь, або південно-східний бік, у теплу кімнату, обрізають наполовину пагони. Поливають рослину теплою водою. Коли почнуть рости пагони, пуансетію пересаджують. Земляна суміш має такий склад: перегнійна, листяна земля, торф і пісок. Починають підживлювати через 10-15 днів мінеральними й органічними добривами.

 

Розмноження

Пуансетію розмножують живцями. Живці завдовжки 6-8 см зрізають з нових пагонів, що відросли на 10 см. На живцю повинно бути 4-5 листків. Живець відразу після зрізання поміщають у теплу воду на 10 хв для того, щоб змити молочний сік. Потім ставлять у субстрат із піску і торфу, обприскують його, зволожують субстрат і накривають живці плівкою.

Живці ставлять у тінисте тепле місце, регулярно провітрюють й обприскують. Укорінення відбувається через місяць. Добре вкорінений Живець висаджують в горщик з гарним дренажем. Субстрат той же, що й для пересадження. Молоді рослини ставлять у тепле, добре освітлене місце. Доглядають так само, як і дорослі рослини.

Через два тижні після пересадження в рослини прищипують верхівку, щоб утворилися бічні пагони.

 

Шкідники

Різдвяна зірка може вражатися павутинним кліщем, червцем, щитівкою.

Щоб врятувати рослину від шкідників, необхідно змити їх з листя намиленою губкою, а потім, накривши грунт плівкою, обмити листя під душем. Таку процедуру доведеться проробити неодноразово, з періодичністю в тиждень.

 

Особливості догляду

Щоб не почали гнити корені, воду з піддона необхідно виливати. Прямі сонячні промені можуть викликати опіки на листі пуансетії, тому опівдні, влітку її потрібно затіняти. Листя пуансетії жовтіє й опадає при сильних коливаннях температури.

 

Пам’ятайте, що, як і всі молочаї, пуансетія - дуже отруйна рослина. Усі операції краще проводити в гумових рукавичках.

Після роботи з молочаєм руки варто ретельно вимити з милом.

Стежте за тим, щоб отруйний молочний сік молочаю не потрапив в очі, або слизові оболонки.

Поділитись: