троянди

Зелена троянда

roza

Цей сорт відноситься до групи бенгальських троянд. Квіти в зеленої троянди невеличкі, 3 - 4 см в діаметрі, густомахрові, без запаху, зібрані по кілька штук разом, великого декоративного ефекту не мають. Проте дана троянда цікава з ботанічної точки зору, так як наглядно показує походження квіток. Кожна пелюстка  - це видозмінений листочок, і  у зеленої троянди це особливо помітно. Нормальних тичинок і пестиків вона не має, тому і насіння ніколи не утворює.

Поділитись: 

Догляд за старими кущами троянд

троянди

Троянди більше чим яка небудь інша культура потребують поливу протягом всього вегетаційного періоду. Максимальна кількість води потребується в період інтенсивного росту і бутонізації. Рослини поливають тільки в борозни, не рідше двох раз в місяць, а в суху спекотну погоду - кожні 5 днів.

Поділитись: 

Обрізка троянд

обрізка роз

Прийоми і терміни весняної обрізки надають великий вплив на розвиток троянд, в особливості на цвітіння їх протягом цілого сезону. Первинну обрізку краще проводити коли ще лежить сніг. Всі відмерлі верхні частини пагонів над сніжним покровом видаляють і спалюють. Цим частково запобігають розпоширенню борошнистої роси і інших грибкових захворювань. Крім того, з видаленням частин пагонів значно полекшується звільнення кущів від зимового укриття.

Поділитись: 

Посадка троянд

посадка троянд

Щоб правильно виконати ті чи інші прийоми по вирощуванню і розмноженню культури троянд, необхідно добре знати будову рослин.

будова куща троянд

Поділитись: 

Окуліровка троянд

окуліровка троянд

В лісостеповій зоні України окуліровку троянд можна проводити з середини квітня до 20 вересня. Кращі строки - з 15 серпня по 15 вересня, в час інтенсивного руху соку у підщеп. В цей час в них добре відстає кора, достатня кількість розвинених бруньок і до настання заморозків можна перевірити, чи прижились вони, і у випадку необхідності, прививку повторити.

Поділитись: 

Вирощування підщеп для троянд

вирощування підщеп для троянд

Плоди шипшини збирають на початку дозрівання, коли вони тільки починають забарвлюватись. В районі Києва це зазвичай припадає на другу половину серпня. В цей час оболонка насінин тонка, хрупка, що значно скорочує терміни проростання їх.

Поділитись: 

Хвороби та шкідники троянд

Важливою умовою нормального росту і розвитку троянд є захист від хворіб і шкідників. Джерелом інфекції і вогнищем розповсюдження шкідників часто являються хворі рослини, зрізані квіти і пагони, бур’яни. Ось чому санітарний стан ділянки, де ростуть троянди, набуває особливо важливого значення.

Поділитись: 

Штамбові троянди

троянди штамбові

Завжди привертають увагу стрункі деревця пишно квітучих садових троянд, привитих на стовбурцях шипшини.

Поділитись: 

Укриття плетистих і штамбових троянд

троянди штамбові

рони штамбових троянд необхідно укривати повністю, незалежно від сорту і групи. Перед укриттям усі листки видаляють, недозрілі і пошкоджені пагони обрізають і обов’язково спалюють. Штамб необхідно нагинати поступово у два-три прийоми (якщо штамб молодий і надається згинати). Спочатку його згинають і фіксують під кутом 40-50º на 3-4 дні. Потім нагинають таким чином, щоб крона уляглась на свіжо-насипану купку землі, укривають хвойними гілками, а зверху землею, або поліетиленовою плівкою (при укритті плівкою потрібно робити віддушини). Зимою, при необхідності, присипають ще й снігом. Розкривають штамбові троянди також у два-три прийоми.

Поділитись: 

Сторінки