Живцювання дицентри

дицентра

Дицентра прекрасна (Dicentra spectabilis Lem.), називається також “розбите серце”, незважаючи на декоративність, невибагливість і морозостійкість, поки що рідко прикрашає наші сади і парки. Це обяснюється нестачею садивного матеріалу. Насінин вона утворює мало, або й взагалі не утворює. Тому її доцільно розмножувати живцями.
Дицентра починає відростати у перших числах квітня. До живцювання можна приступати 10-15 квітня (в різних кліматичних зонах по різному). Заздалегідь підготовлюють ящики з парниковою землею, присипаною річковим піском шаром 2,5-3 сантиметра. Зручні також торфові горшки, які заздалегідь зволожують, наповнюють піском і ставлять в ящики. Укорінені живці садять в грунт разом із такими горшками. При таких умовах вони краще приживаються.
Молоді пагони довжиною 8-10 сантиметрів зрізають біля самої землі з 8 до 10 години ранку. Перед посадкою роблять зріз під вузлом. Ящики із живцями поміщають в теплицю, або парник, який накривають рамами і щоденно двічі обприскують. Через 40-50 днів 70-100% живців утворюють корені.
І все ж цей метод живцювання невигідний, тому що на один живець тратиться молодий пагін - майбутнє стебло, з якого в липні можна зрізати кілька живців. Після цвітіння у дицентри відростають бокові пазушні пагони. В липні-серпні їх виламують із п’яткою, потім, укоротивши листя на одну третину, висаджують в ящики, парники, або торфові горшки. Через 25-30 днів 75-90% живців укорінюється. Після цього їх висаджують в напівтіні на грядки в легку, багату перегноєм землю; відстань між рослинами 25*25 сантиметрів. Весняні живці переносять на грядки в липні-серпні, добре розвинені літні - в серпні-вересні, а слабкі залишають до весни в парнику, укривши сосновими гілками.
До початку цвітіння, яке наступає через 2 роки, рослини залишають на грядках, потім висаджують на постійне місце.

Поділитись: