Вирощування підщеп для троянд

вирощування підщеп для троянд

Плоди шипшини збирають на початку дозрівання, коли вони тільки починають забарвлюватись. В районі Києва це зазвичай припадає на другу половину серпня. В цей час оболонка насінин тонка, хрупка, що значно скорочує терміни проростання їх.

Одразу після збору плодів, насіння відділяють від м’якоті і стратифікують: змішують з промитим вологим піском (1:3) і витримують протягом двох тижнів у підвалі при температурі 3-5° С. Пісок весь час повинен бути вологим. Цей прийом сприяє розм'якшенню оболонки насінин і подальшому дозріванню.

По закінченню стратифікації (приблизно 1-5 вересня), насіння разом із піском висівають у грядки і заробляють на глибину 2-3 см. Потім ділянку рясно поливають і мульчують торфом, листям, або перегноєм. Якщо осінь суха, полив грядок повторюють з переривами у 5-6 днів до настання заморозків. Сходи з’являються в травні наступного року. Проростання насінин становить 20-25%.

Можна збирати плоди шипшини і в більш пізній час, але тоді стратифікувати їх слід 10-12 місяців. Посів проводять у звичайні терміни (на початку вересня), проростання насінин більш дружнє - 60%.

До пікіровки сіянців приступають у середині червня, коли у них утворюються три - чотири листки. Пікіровку проводять з прищипуванням головного кореня, приблизно на третину його довжини. Рослини висаджують з проміжками 20-25 см в рядку і 35-40 см між рядками. Протягом сезону за посадками необхідно ретельно доглядати: поливати, розпушувати землю, провести 2-3 підживлення органічними добривами. Перше підживлення необхідне через 20-25 днів після пікіровки, наступні - з переривами у два тижні. При сприятливих умовах, пгоді і гарному догляді, підщепа готова для окуліровки у другій половині серпня цього ж року.

Поділитись: