Мята перцева

мята

Мяту використовують і в кулінарії, і в медицині.

В руководствах по вирощуванню овочів і пряних трав, рекомендується садити мяту в напівтінь на багатих вологих грунтах. Пересаджують кожні три роки. Проте і в інших місцях вона себе теж прекрасно почуває.

Мята є агресивною рослиною - дуже скоро розростається по городу і може заглушити інші квіти. Щоб цього уникнути рекомендують садити мяту у широкі пластмасові горшки і прикопувати їх поглибше в землю, проте теж необхідно слідкувати, щоб вона не покинула межі горшка. Також її можна відділити від других рослин склом. Для цього його закопують по периметру ділянки на якій має рости мята на глибину не менше 20 см.

Збирають мяту вранці, але не дуже рано, потрібно почекати щоб висохла роса в суху погоду. Після дощу не рекомендується її збирати - вологе листя може загнити, замість того, щоб висохнути.

Останній раз за сезон врожай збирають осінню, зрізаючи мяту під корінь. Не варто турбуватися, що рослини загинуть; раньою весною їхні пагони появляться, приблизно у той час, що і крокуси.

З перцевої мяти можна приготувати чай, або лікер.

Приготувати чай просто: висушені листя заливають кипятком і настоюють 10 мінут. Це дуже корисний напій - він помагає при простуді, знімає нервове напруження, покращує роботу шлунково-кишкового тракту.

Влітку можна кинути 1-2 листочки у прохолодний напій - це покращить його смак і запах.

Як приготувати лікер з мяти? Нижче написаний простий рецепт.

Для приготування лікеру необхідні такі компоненти:

          1 чайна чашка сухих, або

          2 чайні чашки свіжих листків перцевої мяти;

          3 чайні чашки горілки;

          1 чайна чашка води;

          1/2 столової ложки зеленого харчового барвника, або

          2 столові ложки свіжовижатого соку із шпинату (можна обійтися і без цього).

Мяту засипають в бутилку, заливають горілкою, щільно закривають і ставлять на 2 неділі в темне місце, час від часу збовтуючи. Потім настій проціджують. Цукор змішують з водою і нагрівають до повного розчинення. Коли сироп  вистигне, його виливають в настойку (тоді і добавляють барвник).

Лікер переливають в красиву бутилку з щільною пробкою. Він готовий до вживання, проте краще почекати пару місяців, тоді аромат усилиться.

 

Поділитись: