Зигокактус обрубаний

різдвянник, зигокактус

Родом із вологих тропічних лісів Бразилії.

Зигокактус (в народі – різдвяна зірка, різдвянник) є найбільш розповсюдженим видом кактусів. Це багаторічні чагарники з чисельними темно-зеленими членистими пагонами, що досягають до 40 см завдовжки.

Цвіте у грудні. Квіти рясні, червоні, розташовані зверху кожного стебла.

Існують сорти з білими, рожевими ліловими, фіолетово-червоними й іншими квітками.

Зигокактус мешканець вологих лісів, тому влітку його потрібно рясно поливати й обприскувати. Рослина погано переносить пересихання земляного кома і сильне світло, тому рослину добре тримати на східному, або західному вікні, або в глибині кімнати навпроти південного вікна.

З початком жовтня до середини листопада зігокактус потребує періоду спокою: Слід зменшити поливання й утримувати при температурі близько 18º С і короткому світловому дні, без додаткового підсвічування. Можна на 2-3 тижні рослину перенести у більш темне місце кімнати. Такі умови будуть сприяти формуванню квіткових бруньок. У листопаді рослина готується до цвітіння. Її виставляють в більш світліше місце. Щоб не опадали бутони, необхідно збільшити полив, почати підживлювати й обприскувати рослину.

Протягом усього періоду цвітіння рослину слід рясно поливати, підживлювати й обприскувати. Після цвітіння слід створити умови для спокою, зменшити полив, підживлення й обприскування.

Рослини пересаджують весною в кислу, пухку, родючу земляну суміш з додаванням піску. На третину горшка слід покласти дренаж з битої цегли. Із приходом тепла полив збільшують, підживлюють і обприскують рослину.

У зигокактуса коренева система мичкувата, має невеликі розміри, тому й горшки вибирають невеликого розміру. У великих горшках рослина може почати «жирувати», й перестати цвісти. Якщо все таки необхідно посадити рослину у великий горшок, то роблять це так: садять рослину у малий горшок, а потім, разом із горшком ставлять у великий, проміжки засипаючи піском.

Зигокактус розмножують стебловими живцями. Для живців вибирають кусочки пагонів, що складаються із 2-3 члеників. Живці зрізають у квітні-травні й укорінюють у піску, або земляній суміші.

 

Протягом періоду вегетації (коли активно ростуть нові листочки) зигокактус слід активно поливати й підживлювати.

Бувають випадки, що на зигокактусі облітають бутони. Щоб цього не трапилося, рослину не можна в період бутонізації рухати чи переставляти, або зрізати стебла. Також причиною скидання бутонів може бути й різка зміна температури повітря.

Поділитись: