Гербера

гербера

Асортимент вигоночних квіткових культур можна доповнити дуже приємною рослиною — герберою. Її вирощування не є складним. Тільки потрібно мати теплу, світлу, добре провітрювану оранжерею.

Розмножують діленням дорослих рослин і насінням. Розділені рослини легко укорінюються і швидко ростуть. Насіння добре сходить.

Щоб отримати в оранжереї більше насіння високої якості — не обійтись без штучного запилення квіток. Запилювати можна в різні строки. Через 4-6 тижнів достигає насіння, яке одразу ж потрібно висівати.

Сіють в пікувальні ящички (30*60*6 см) в поживну суміш, яку готують із дернової, листяної і перегнійної землі (2:1:1) з додаванням невеликої кількості річкового піску. Зверху насінини легенько притрушуємо землею і трішки ущільнюємо її. Посіви слід тримати на стелажах в оранжереї з притіненим склом. До появи сходів земля повинна бути завжди вологою. Температура потрібна 18-20°С.

Через 10-12 днів з’являються сходи. Поливають по мірі висихання верхнього шару землі. Щоб не витягувались сіянці, як тільки у них появляться два листки, пікують у ящики, наповнені тією ж самою земляною сумішшю.

Сіянці тримають в теплій оранжереї (18-20°С). Для кращого укорінення, перші 10 днів оранжерею не провітрюють, а потім поступово привчають герберу до свіжого повітря.

Коли сіянці укоріняться, (місяць після першої пікіровки), підживлюють їх мінеральними добривами. Перед підживленням рослини слід добре полити водою.

На постійне місце герберу можна висаджувати тоді, коли у неї добре розвинеться коренева система, і рослини будуть мати по 5-6 листочків (через 2-3 місяці після пікіровки). При пересадці слід старатись не нарушати земляний ком, тоді рослини швидше укорінюються і ростуть міцними.

Стелажі в оранжереї повинні бути глибокими, із шаром поживної землі до 30 см, але так, щоб борт стелажа підвищувався над поверхнею на 5 см. Земляну суміш беремо таку саму, як і для посіву. На 1 квадратний метр висаджують 15-20 рослин.

Поливають рівномірно, при підсиханні верхнього шару. Вода повинна змочувати землю на всю глибину. Раз у місяць рихлять і видаляють бур'яни.

Укорінені рослини підживлюють аміачною селітрою (4 г на 1 л води), а перед бутонізацією — повним мінеральним добривом один раз через кожні 6 поливань чистою водою. Якщо листки починають жовтіти, то рослини слід полити розчином залізного купоросу (30 г на 10 л води). Осінню і весною температура в оранжереї повинна бути близько 20°С.

Цвісти гербера починає через 4,5 -5 місяців після посіву. Квіти використовують на зрізку. Перший рік вона цвіте не дуже рясно, а на наступний, один кущ дає за сезон до 10 квіток. В подальшому з одного куща можна брати і більше квіток.

З середини листопада, до середини січня рослині слід дати відпочити. В цей час температуру в оранжереї потрібно понизити до 8-10 градусів, полив зменшити, і припинити підживлювати.

На одному місці гербера може рости до 10 років, тільки щорічно, під час періоду спокою, верхній шар поживної землі (на 10 см) слід заміняти свіжим. Робити це потрібно осторожно, щоб не пошкодити корені.

Поділитись: