Що садити в тінистих місцях саду?

барбарис

Таке питання цікавить багатьох. Деякі рослини добре ростуть в тінистих місцях не тому, що вони тіньовитривалі, а тому, що вони розвиваються і цвітуть в той час, коли деревах ще не утворюють суцільного покривала із листя. До таких рослин відносяться наприклад крокуси, нарциси, підсніжники, проліски та інші весняні квіти. Літом, практично усі подібні рослини втрачають надземну частину. Відповідно, садити їх потрібно разом з такими декоративними багаторічниками, які будуть прикрашати квітник протягом усього вегетаційного періоду.

До тіньовитривалих рослин відносяться такі, які успішно розвиваються і цвітуть під деревами, користуючись розсіяним, більш слабким світлом. Вони протягом усього вегетаційного періоду прикрашають квітками, або яскравим листям тіньові куточки вашого саду, чи двора. Ці рослини можна висаджувати і з північної сторони високих стін, або під покровом дерев, де денне освітлення слабке і недостатньє для більшості декоративних рослин.

Із декоративних кущів це бересклети і барбариси, які більш декоративні у другій половині вегетаційного періоду. Туя західна в умовах притінення почуває себе добре.

Для вертикального озеленення мало освітлених стін найбільш підійде звичайний хміль, який покриває стіни на висоту до 10 метрів.

Дикий виноград (ампелопсис), хоть і менш тіньовитривалий чим хміль, але також може бути використаний для озеленення стін.

Такі ж багаторічники, як астильба, дицентра, лілійник, фуксія, примула, барвінок, конвалія не замінні для ділянок саду, куди погано проникає сонячне проміння.

Відповідно, маючи тіньову діляночку, її можна украсити відповідними декоративними рослинами.

Поділитись: