Січень (турботи квітникаря)

січень, квітникарство, сезонні роботи

У відкритому ґрунті уважно стежать, щоб не появилися гризуни. Вони наносять велику шкоду квітковим посадкам дворічників і багаторічників, а також деревам і кущам. Притоптування снігу на ділянці помішає поширенню гризунів.

Якщо сніговий покрив не великий, найбільш теплолюбиві рослини слід додатково укрити снігом, або іншим укриттям, якщо снігу нема.

В оранжереях підживлюють троянди, закінчуючи цю роботу не пізніше третьої декади січня, щоб не запізнитися із початком вигонки. Між кущами прокопують глибокі канавки, в які пошарово вносять коров’ячий гній, мінеральні добрива. Канавки зверху присипають землею. Корисно розкласти перегній по поверхні грядок під кущами.

Після підживлення рослини рясно поливають. Поступово підвищують температуру, до середини лютого вона повинна бути не нижчою 18-20°С.

Щоб цибулинні квіти зацвіли до 8 березня, їх ставлять на вигонку в кінці першої декади лютого. Ящики переносять в оранжерею, рясно поливають. Тюльпани і гіацинти притінюють, щоб не отримати коротку квітконіжку. В приміщенні повинно бути досить тепло (15-18°С), поливають посадки, особливо тюльпани, холодною водою. В цей час, зазвичай, не підживлюють.

До середини лютого закінчують посіви бегоній семплерфлоренс і клубневої, гвоздики Шабо. При більш пізніх посадках гвоздики Шабо значно запізнюється цвітіння (кінець серпня).

В середині лютого висівають лобелію і цинерарію. Можна починати висівати сальвію.

Розмножують гортензію. На живці використовують прикореневі пагони. Щоб вони не прив’яли до початку посадки, їх опускають у слабкий розчин марганцівки. В якості субстрату для укорінення застосовують торф із піском. Зверху насипають промитий крупнозернистий пісок (1,5-2см), потім поливають його дезінфікувальним розчином. Крупні листки у живців укорочують, щоб зменшити поверхню випаровування.

В кімнатах на самі прохолодні місця ставлять рослини північних широт і ті, що скидають на зиму листя. Поливають їх рідко, але повного висихання земляного кома не можна допускати. При провітрювання приміщень потрібно захищати рослини від холодного повітря папером, або поліетиленовою плівкою.

Гіппеастрми, які знаходилися в темному прохолодному приміщенні, починають відростати і викидати квіткову стрілку. В цей час їх переносять в тепле і світле приміщення.

Зацвітають епіфілліуми. Для їх рясного цвітіння потрібно, щоб в кімнаті було достатньо тепло (18-20°С). Поливають регулярно трішки підігрітою водою.

З середини лютого починають перевалку кімнатних рослин (фуксій, папоротників, фікусів...), якщо вони ростуть у тісній посудині. Усі підгнивші корені видаляють. Горшок беруть на 2 см більше попереднього.

Поділитись: