Укриття троянд на зиму

укриття троянд на зиму

Укривати троянди на зиму слід з приходом стабільного пониження температури до -3º (в районі Києва це приблизно кінець жовтня). Передчасне укриття троянд приводить до того, що утеплені рослини проростають, і, нерідко, випрівають із за недостачі притоку повітря.

Троянди бажано укривати в суху погоду. Якщо ж ідуть дощі, краще почекати і дочекатися, коли грунт трішки підмерзне.

Більшість садових троянд на зиму частково укриваються, або прикопуються, деякі утепляються повністю; паркові троянди зимують без укриття. Це пов’язано із біологічними особливостями рослин — з розміщенням генеративних бруньок на пагонах. У поліантових, флорибунда і чайно-гібридних сортів генеративні (квіткові) бруньки розміщені по всьому скелетному пагону. У цих троянд практично із любої бруньки, де б вона не знаходилася, розвиваються, або потенційно можуть розвиватися пагони, тому кущі достатньо обкласти ялиновим гіллям, а зверху землею. Неукриті частини пагонів весною зрізають.

Плетисті і ремонтантні троянди необхідно укривати повністю, оскільки генеративні бруньки у них знаходяться у верхній частині пагонів. Осінню пагони плетистих троянд знімають із опор, скручують, укладують на хвойні гілки, укривають ними ж, а з пониженням температури утепляють сухим грунтом, листями, присипають снігом.

У кущів троянд ремонтантної групи пагони збирають в пучки, пригинають, укладають на горбик землі, пришпорюють до землі дерев’яними крючками і укривають, як плетисті троянди. Деякі садівники обходяться прикиданням їх землею, але при такому укриттю пагони сильно підмерзають, цвітіння запізнюється, або зовсім відсутнє.

Кущі, які перший рік як посаджені, рекомендується укривати повністю. У молодих посадок в перший рік необхідно зберегти всю надземну частину.

Поділитись: