Сіра пліснява пеларгонії

сіра пліснява пеларгонії

На листках з’являються коричневі водянисті плями, які згодом підсихають, і розміщуються зазвичай по краю листка, а потім швидко розростаються, в результаті чого відмирає уся листкова пластинка. Хвороба уражає квіти і стебла, які відмирають із ознаками коричневої гнилі. На уражених частинах рослини з’являється сірий наліт плісняви, що говорить про спороношення гриба — збудника хвороби.Розмір спор 9-15 * 6.5 10 μ. Спори одноклітинні, яйцевидні, або овальні, сидячі гронами на кінцях конідієносців.

сіра пліснява пеларгонії

Гриб, зазвичай, уражає ослаблені рослини, або їх частини і може жити як справжній сапрофіт, розміщуючись спочатку на мертвих тканинах рослини (сухі листки, засохші квіти). Виділяючи токсини, гриб убиває навколишні живі клітини тканин ураженої рослини і по мертвих клітинах просувається дальше. Таким чином, цей гриб може принести велику шкоду рослинам.

Розвитку хвороби допомагає висока вологість повітря і ґрунту, недостатнє освітлення, відсутність нормального провітрювання, надлишковий азот. Від однієї рослини до іншої гриб передається спорами, які розносяться із бризками води при поливі і обприскуванні рослин.

Засоби боротьби. Підвищення стійкості рослин до хвороби за рахунок загальних агротехнічних засобів і створення умов, непридатних для розвитку гриба. Обприскування рослин препаратами, що містять сірку і мідь. Слід уникати загущеного стану рослин.

Поділитись: