Жовтень (Турботи квітникаря)

осінь

Осінь другий місяць хазяйнує у лісі, полі, садах і парках. Сильні пориви вітру зривають із дерев останні листя. І тільки ялини і сосни, ще досить яскраво виділяються своєю темно-зеленою окраскою.

Відкритий ґрунт

Жовтень — місяць закінчення осінньо-польових робіт і підготовки до зими. В жовтні викопують і просушують жоржини. Їх розміщують в хранилища і протягом зими підтримують температуру 4-5 градусів.

На початку місяця можна приступати до викопування гладіолусів, проте, якщо погода стоїть тепла і суха, то з викопуванням можна почекати.

Проводять перекопування землі на місцях, де були висаджені однорічники. Готують грядки для передзимового посіву однорічників і багаторічників.

Можна укривати багаторічники, які погано переносять зиму, але укриття, як і обрізку надземної частини, проводять після приходу морозів. Для укриття використовують торф, листя і ін.

Перед заморозками прочісують залізними граблями газони, прибираючи листя, скошену траву і інші різноманітні органічні залишки.

В кінці місяця приступають до укриття троянд, прикопуючи кущі землею

Закритий ґрунт

В кінці місяця приступають до посадки в горшки, ящики, цибулькових рослин для вигонки.

Із парників переносять у оранжерею хризантеми, примули, цинерарії, цикламени.

В прохолодні приміщення ставлять горшковий бузок, гортензії, троянди.

В кімнатах

Починається опалювальний сезон, тому особливо важливе часте провітрювання кімнати і обприскування водою. Інколи приходиться і збільшувати полив рослин, яким не потрібна холодна зимівля.

У відцвілих глоксиній поступово скорочують полив і поміщають їх на зимівлю в темне і прохолодне місце. Таку зимівлю потребують і каладіуми. Проте не можна допускати повної пересушки земляного кома, час від часу потрібно зволожувати землю.

Вічно-цвітучим бегоніям в зимовий період потрібне вологе повітря, тому їх бажано ставити у міні-теплички. Під час росту і цвітіння їх бажано і зрідка підживлювати.

Також потрібно заготовити землю для пересадки вазонків на весні. Землю необхідно помістити під яке-небудь укриття, щоб ранньою весною було легко до неї добратися. Землю необхідно чимось прикрити, щоб вона сильно не перемерзала.

Якщо хочете, щоб поки що жовті плоди пасльону почервоніли, поставте рослини в більш тепле місце.

Важливо!

Не використовуйте для укриття вражене листя і стебла рослин яким-небудь хворобами, чи шкідниками. Для того, щоб зараза не розповсюджувалась, таке листя необхідно спалити.

 

Поділитись: