Плодовий сад на вікні

цитрусові

У себе в кімнаті, на вікні можна влаштувати мініатюрний плодовий сад. Інжир, кавове дерево, фейхоа, і всім відомі цитрусові (лимон, апельсин, мандарин) можуть рости і плодоносити в звичайному житловому приміщенні. Звичайно, для отримання плодів, потрібно прикласти не мало сил.

Найчастіше квітникарі-любителі вирощують лимони. Вони утворюють духм’яні білі квіти, а потім і золотисті, ароматні плоди. Цитрусові, інколи, виростають у кімнатах несподівано — коли у горшок із геранню, або фуксією посадили насінину і забули про неї, а потім, через багато часу, з’являється міцний росток. Якщо його відсадити і старанно доглядати (саме головне, зимою забезпечити необхідну для рослини низьку температуру 8-12 градусів), то через кілька років сформується красиве, струнке деревце з темно-зеленими блискучими листочками, і на 10-12 році воно може дати перші плоди.

Інколи цитрусові розмножують живцями, це значно прискорює плодоношення. Але, найкраще прищепити живець, або вічко від дорослого екземпляра, який вже приносить плоди до 3-4 річного саджанця, який виріс із зернини. Плоди вже можуть з’явитися на наступний рік.

В світлій теплій кімнаті з вікнами, що виходять на південь, або на південний схід, добре росте кавове дерево, потрібно лишень попіклуватись про достатню вологість повітря.

гранат

Більш вибагливого догляду потребує гранат — листопадний кущ родом із Північно-західної Індії. Оскільки насіння погано проростає, навіть у оранжереях його в основному розмножують живцями, взятими з молодих однорічних пагонів. Живці укорінюються в тепличці при 20-25°. Гранат любить світло, йому потрібна поживна глинисто-перегнійна земля і регулярний, але помірний полив. Молоді кущі пересаджують щорічно, а старим, весною, міняють верхній шар землі. Зимою потрібно утримувати їх в прохолодному приміщенні, і інколи трішки поливати, щоб земля не пересохла. Квіти і плоди розвиваються на сильних однорічних пагонах на 3-ій рік.

Непогано може розвиватися на вікні і інжир — звичайна плодова рослина Чорноморського побережжя, тільки час до початку плодоношення збільшується в двічі. Інжир росте швидко, тому потрібно щорічно пересаджувати його в свіжу поживну землю, а осінню, частково, обрізати крону. Вирізають зайві “жирові” пагони і кінці гілок. Інжир також світлолюбний, так що літом його рекомендується виносити на балкон, або в сад, злегка затінивши. Зимою інжир скидає листя і потребує пониженої температури повітря (6-12°).

цефомандра

Порівняно рідко зустрічається в кімнатах томатне дерево, або цефомандра, родом із Бразилії. Це швидко ростуче вічнозелене дерево з крупними серцеподібними листками, дуже декоративне і своєрідне. Оранжево — червоні плоди по смаку і зовнішньому вигляду нагадують помідори. На цефомандру можна прививати живці ґрунтових помідорів, вони будуть рости як багаторічні.

Цефомандру можна вирощувати на світлому місці при температурі 15-17°, в поживній землі. Літом поливати потрібно рясно, а зимою — помірно. Весною вершечки пагонів підрізають. При гарному догляді рослини починають цвісти і плодоносити на 3-4 рік.

На вікнах можна вирощувати і багато інших рослин із яскравими плодами, наприклад різноманітні перці, “яйцеве дерево” (один із сортів баклажану) і інші.

Поділитись: