Гідрогель

Гідрогель  (полімерна земля) - нове покоління матеріалів, які мають унікальні властивості. Шаріки гідрогелю можуть поглинати і утримувати до двох літрів дистильованої води на 10 грам. Фахівці вважають, що ці матеріали не отруйні, й розкладаються у природі за 5 років. Завдяки великій різноманітності кольорів і своїм властивостям, гідрогелем можна радикально змінити застарівший дизайн.

На жаль, у нас гідрогель ще мало відомий.У сухому вигляді водяні полімери мають вигляд кристалів, які забарвлені у різні кольори. З них можна робити різні комбінації. Коли їх розмочити у воді, то вони насичуються нею і набувають вигляду красивих напівпрозорих м'яких кристалів, що нагадують желе. Оскільки гідрогель м'який, то корені рослин легко проникають у них, вбираючи вологу та поживні речовини, які вони віддають дуже повільно. Поступово, в міру всмоктування рослиною вологи, гідрогель стискається. Поливати потрібно, коли гідрогель підсохне (інколи через 2-3 місяці).

На гідрокристалах найкраще ростуть і розвиваються вологолюбиві кімнатні рослини, які потребують рясного поливу - традесканція, плющ, фікус тощо.

Сучасні умови життя не залишають часу для догляду за вазонами. А гідрогель - найкращий вихід, бо не потребує багато догляду і відповідно часу. Також вирощування на полімерних грунтах дає змогу не відставати від модних тенденцій сучасного дизайну.

Для вирощування на гідрокристалах найкраще використовувати маленькі рослини, які мають невелику, але міцну кореневу систему, і полюбляють вологі грунти. Також вирощувані рослини не слід розміщати на сильному світлі, це може призвести до знебарвлення кристалів. Якщо вони всетаки вицвіли, то їх можна попробувати підфарбувати  харчовими барвниками.

Також в гідрогель можна помістити свіжо зрізані квіти. Особливо ефектно буде виглядати висока прозора ваза, наповнена гідрогелем, в яку можна помістити свіжо-зрізані квіти. Колір гідрогрунту підбираємо відносно колльору квітів. Таким чином можна урізноманітнити гамму кольорів і дизайн вашого букету.

Також гідрогель дуже зручно використовувати для вкорінення саджанців, живців, насіння. Для цього беремо гррунт для розсади (легкий, структурний, який швидко просихає), і додаємо до нього гідрокристали так, як показано на малюнку. Це дасть змогу підтримувати грунт в постійній вологості.

Поділитись: