Лавр благородний

лавр благородний

Це невибаглива рослина для вирощування в прохолодних і світлих кімнатах. Лавр - добре розвивається при температурі зимою не вище 15°, частому обприскуванню і розпушенні ґрунту.

Розмножується лавр насінням, а також живцями. Насіння сіють осінню - після збору, або весною - в лютому-березні. Для посіву беруть горшки із сумішшю дернової землі, перепрівшого навозу і річкового піска(1:1:1), висаджують по 2-3 штуки насінин і ставлять на світле місце. Земля повинна бути помірно вологою. По мірі росту рослину пересаджують в більші горшки.

Живцювання проводиться весною, до початку росту. Живці, взяті з молодих рослин, краще вкоріняються.

Для живцювання вибирають добре дозрівший однолітній пагін і з нього зрізають живець довжиною 8-10 см. На верхній частині залишаємо 2 листка, вкоротивши їх на третину, а решту листків обрізають гострим ножем чи секатором, залишаючи лишень черешок над брунькою.

Нижню частину живця зрізають над брунькою і садять в землю, таку саму як і для посіву. Щоб вони добре розвивались в горшках, до коріння повинен бути вільний доступ повітря. Для зливу надлишкової води в дні горшка потрібно зробити отвір, і укласти дренаж. Після пересадки рослини поливають і ставлять в тепле і притінене місце.

З початку росту і до осені рослини корисно декілька раз підживити органічними і мінеральними добривами.

Збирати листя потрібно з 15 лтсопада до 15 лютого. Сушать їх в приміщеннях. Сохнуть вони 1-3 неділі, залежно від умов.

Правильно висушені листя - блідо-зеленого кольору і при скручуванні не ломаються. Ні в якому разі їх не можна сушити на сонці чи вогні, тому що вони втрачають аромат.

***

Лаврове дерево живе протягом 200-300 років. Це двудомна рослина; бувають чоловічі і жіночі рослини.

***

Лавр добре переносить підрізку, можна формувати рослину у вигляді кулі, циліндра, піраміди.

***

Лавровий лист, як спеція, широко використовується в кулінарії і є обовязковою приправою для цілого ряду страв, маринадів, рибних і м’ясних консерв.

Поділитись: