В чому вирощувати рослини?

горшки для вазонів

Це питання - одне із перших, які виникають у квітникаря - початківця. При чому, якщо міщанин зазвичай може піти в квітковий магазин і купити необхідні горшки, то на вікнах жителя із села можна побачити рослини в консервній банці, або навіть в старій ринці.

І так, в чому можна вирощувати рослини? Частіш за все ми використовуємо для того пластмасові горшки. Вони в продажі є самих різних розмірів, фори і відтінків.

 

Дуже маленькі горшки потрібні для кактусів, або акваріумних рослин. Для крупних екземплярів пальм і інших видів необхідні великі кадки.

Також виготовляють горшки спеціальної форми для орхідей - з круглими отворами в стінках для доступу повітря до коренів, а також високі і вузькі горшки для пальм і кімнатних троянд.

Крім стандартних горшків, є ще в продажу низькі плошки - для посіву насіння, або для вазонків, що стеляться з слабо розвинутою кореневою системою (традесканція, седум).

При виборі горшка, не слід захоплюватись надто великими розмірами - це рпизводить до закисання землі і ослаблення рослини. Розвиток кореневої системи повинен підказати, якого розміру необхідний горшок. Тобто горшок не повинен бути багато  більшим від кореневої системи.

горшки для вазонків

В Японії - країні з древніми традиціями квітникарства - вирощують інтересні екземпляри багаторічних карликових рослин (бонсай) в красивих фарфорових горшках. Рослини десятками років находяться в одному і тому ж посуді.

Оскільки зазвичай в кімнатах місця для розстановки вазонків буває мало, то прямокутні горшки є найбільш ефективними.

В  любому випадку, в якому б посуді не росла рослина, він повинен мати дренажний отвір для стікання надлишкової води, а поверхню землі слід частіше рихлити, щоб забезпечити доступ повітря.
Крупні екземпляри пальм, лимонів, гібіскусів швидко виростають, і навіть самі крупні горшки виявляються для них малуватими. В такому випадку купують спеціалізовані великі горшки, або виготовляють дерев’яні кадки із твердих порід дерев (дуб, бук), або із вільхи.

Деякі епіфітні рослини (бромлієві, папоротник “оленячі роги”, орхідеї - дендробіум, ваніль і ін.), коренева система яких розвинена слабо, можна вирощувати на кусках дерев, кори, грибів - трутовиків і ін.

горшок і трутовика

Поділитись: