Самшит

самшит

Самшит, або буксус (Buxus sempervirens L.) - цінна декоративна, вічнозелена рослина, що активно використовується в озелененні. Він добре переносить холодні зими.
Це тіньолюбний (росте під покровом дерев) кущ з дрібними, темно-зеленими, блискучими шкірястими листками. Його можна використовувати для прикраси клумб, для бордюрів у садах, скверах, парках і на вулицях. За допомогою стрижки, кущу самшиту можна надати різноманітні форми. Однак зелені господарства мало використовують цей кущ в озелененні через повільний його ріст при розмноженні. При розмноженні живцюванням, однорічні вкорінені саджанці в перший рік мають висоту 5-7 см, а на другий не більше 8-12см.
Нижні гілки куща самшиту, доторкаючись до землі, дають коріння. Це спостереження дозволило спробувати розмноження самшиту 2-3-річними пагонами у відкриому ґрунті. На початку червня, з старого куща самшиту нарізають гілки  довжиною 12-20 см і шириною розгалуження 8-12 см, висаджують на глибину 2-4 см в приготовлену поживну землю. Відстань між пагонами у рядку 2-3 см, між рядами 8 см. Ділянка для посадок повинна знаходитись в напівтіні, захищена від переважаючих вітрів. Також корисно мульчувати міжряддя тирсою.
При посадці рясно поливають, потім поливають 1-2 рази на тиждень, по мірі висихання. ґрунт розпушують.
На початку жовтня рослини викопують (більшість з них укоріняються). ті. що укорінилися - висаджують у грядку на відстані 15-18 см у рядку (в залежності від ширини куща), і 20 см між рядками. Рослини, що не укорінилися - висаджують назад у грядку, де вони росли.
На протязі наступного літа молоді рослини поливають  раз на 2 тижні до кінця серпня. Землю регулярно розпушують. До осені молоді кущі самшиту розвивають потужну кореневу систему.
Не укорінені гілки самшиту на другий рік, до кінця вересня утворюють кореневу систему.

Поділитись: