Догляд за молодими саджанцями троянд

догляд за молодими трояндами

Догляд за рослиною в перший рік після посадки  формує його подальший розвиток, ріст і цвітіння.

Весною, з появою молодих пагонів, кущі в кілька прийомів звільняють від грунту, яким вони були обгорнені при посадці. Землю краще відгрібати вечором, але можна й вдень при похмурій і прохолодній погоді. Спекотні сонячні промені, або надмірне випаровування можуть пошкодити ніжні пагони, тому розкриті молоді посадки рекомендується протягом деякого часу (8-10 днів), особливо у спекотну погоду, притінювати.

По мірі росту пагони регулярно обрізають (пінцірують). З допомогою цього прийому формують кущ - роблять його красивим, стійким, розкритим. У правильно сформованого куща бокові пагони відростають від нижньої частини базального пагона і направляються назовні.

Першу пинцировку основного молодого пагона роблять над 2-3 листком. В подальшому, при обрізці бокових пагонів другого порядку, поступають точно так же, але тут увагу концентрують на тому, щоб верхня брунька залишалась із зовнішньої сторони, так як після обрізки він проросте в першу чергу, і від нього, звичайно, залежить напрям росту пагона, що утворюється. Якщо бруньки просинаються і на внутрішній стороні - їх видаляють.

Систематичне розпушування землі, боротьба із бур’янами, хворобами і шкідниками, полив і підживлення молодих посадок рідким органічним добривом - обов’язкові агротехнічні заходи. Кращим добривом в даному випадку є гнойова жижа: вона містить також крім необхідних хімічних елементів бактерії, котрі мінералізують недоступні рослинам органічні сполуки, переводячи їх у легко засвоювану форму. Перше підживлення проводять у середині червня, останню - у першій половині серпня. Всього слід провести 3-4 підживлення з перервами у два тижні.

Гнойову жижу готують за 10-12 днів до підживлення таким чином: в цементну яму, або бочку закладають свіжий коровяк і заливають його водою (1:3). Крім того, на кожне відро води добавляють 10-15 г фосфорного і калійного мінеральних добрив. Все це добре перемішують і витримують 10-12 днів. Перед підживленням, отриманий розчин розводять водою у пропорції 1:10.

Підживлення рідкими органічними добривами проводять так: навколо куща, або між кущами на відстані 30-35 см від бокових пагонів нарізають канавки і заливають їх водою. Коли водя повністю всмокчеться, в канавки вливають розведену жижу із розрахунком 3-5 л на кущ. Як тільки земля трішки підсохне (через 30-40 хвилин), канавки засипають. Після поливу коровяком на поверхні землі утворюється щільна кірка, що затруднює  доступу кисню до коренів рослини. Тому на слідуючий день слід провести розпушування землі (пересапати).

Під посадки поточного року вносити мінеральні добрива не рекомендується.

Молоді посадки утворюють сильну дику поросль, яку слід регулярно вирізати біля самої основи.

Більшість сучасних сортових троянд цвіте вже в перший рік після посадки. На утворення пагонів і цвіт йде багато енергії, тому, щоб у рослин сформувалися потужні пагони, не слід допускати рясного цвітіння. Для цього, починаючи із червня, бутони регулярно видаляють. Цвітіння повинне бути не раніше серпня. Після цвітіння на кожному пагоні слід залишити 1-2 квітки для того, щоб зав’язались плоди, тоді інтенсивний ріст призупиняється, рослина дозріває і краще зимує.

Молоді посадки особливо потребують захисту від шкідників і хвороб.

Спішити із укриттям молодих кущів троянд на зиму не слід: передчасно укриті троянди, а тим більш молоді, погано зимують. Протягом 10-12 днів їх витримують при мінусових температурах (-2 - -5). Укривати молоді троянди на зиму краще повітряно-сухим методом і хвойними гілками.
З настанням тепла рослини рано починають вегетацію, тому однорічні посадки краще відкривати в першу чергу - як тільки підсохне грунт. В протилежному випадку, із-за нестачі кисню під укриттям, молоді пагони покриються пліснявою і почнуть гинути.

Поділитись: