Зимові букети

зимові букети

Зимою і ранньою весною можна прикрасити приміщення розкішними букетами із ковили волосистої, імортелів (безсмертників), засушених трав... Однак такі “вічні” букети все ж виглядають мало привабливими. Хочеться і в цю пору року бачити, хоч і менш нарядний, але живий букет. І це зовсім легко зробити.
Квітуча в квітні ліщина ще з літа сформовує сережки  чоловічих квіток і, схожі на звичайні листкові бруньки, жіночі суцвіття, із яких потім утворюються горіхи. Зрізана взимку і поставлена в кімнаті гілочка ліщини розцвітає дуже скоро - через 7-10 днів. Чоловічі суцвіття подовжуються до 6-7 см і висипають багато жовтого пилку, а на верхівках жіночих суцвітть  показуються рильця пестиків у вигляді жмутиків коротких пурпурних ниток. В цей час ліщина виглядає дуже красиво. Єдиний недостаток  - велика кількість пилку, який буде осипатися на стіл.
Після відцвітання почнуть бубнявіти листкові бруньки і через тиждень - два гілочки покриються молодими, ніжно-зеленими листочками.
Так само легко розпускаються в кімнаті зрізані зимою гілочки клейкої і сірої вільхи, що цвітуть в природі трошки швидше ліщини, а також осини і різноманітних тополь, що зацвітають пізніше.
Сережки вільхи такіж, як і у ліщини, тільки двоколірні: з темними червоно-бурими лусочками і жовтими пильниками.
Зовсім друге враження дають чоловічі сережки осини. Спочатку вони опушені покриваючими лусочками густими і сірими. Потім вони подовжуються і між лусочками з’являються розові пильники, які починають сипати білуватий пилок. Слід мати на увазі, що осина (як і тополя, які теж мають красиві сережки) - дерево двудомне, тобто є чоловічі і жіночі сережки, які розміщені на різних деревах. Так як жіночі (плодові) сережки менш красиві, чим чоловічі, то слід зрізати гілки із заздалегідь наміченого дерева, або уважно розглянути розірвану сережку в лупу, щоб побачити в ній тичинки, або пестики.
Красиво розпускаються в кімнатах через 20-40 днів зрізаані зимою гілки чорної смородини, жимолості, бзини, верби, берези.
Гілки черемхи, вишні, терну, зрізані раніш грудня, зазвичай дають тільки листя, або утворюються карликові квіти. Якщо ж їх зрізати в грудні ( а краще пізніше), то вони розпускаються скоріше і набагато краще цвітуть.

Поділитись: