Цикламени на продаж

цикламен

Краще всього цикламени розвиваються в суміші листяної землі, торфу і піску (3:2:1). Цей склад землі не міняється протягом всього циклу вирощування рослин – від посіву і до цвітіння й продажу.

Земляну суміш обов’язково слід пропарити, це допоможе рослинам уникнути враження галовою нематодою.

Насінини зручно висівати під маркер в пікіровочні ящики по 250 штук в 4 терміни: першу партію – в серпні, другу – в жовтні, третю – в листопаді-грудні, четверту – в лютому. При таких сроках цвітучі екземпляри цикламенів можна мати з вересня по березень. Краща температура для проростання насінин 18-20ºС.

Земля в ящиках із посівами повинна бути завжди помірно вологою і ні в якому разі не можна допускати пересихання, або замокання. Сходи зазвичай з’являються через 4-5 тижнів. Для них температуру в оранжереї краще знизити до 15 градусів і притінити від яскравого сонця. Сіянці добре розвиваються, якщо землю в ящиках систематично розпушувати, щоб вона не покривалася шкіркою, не заростала мохом і бур’янами.

Коли у сіянців з’являться 2 листки, їх слід розсадити більш вільно, по 100 рослин, а пізніше, в стадії 4-5 листків – по 50 в ящик. Як тільки листя зімкнеться, рослини необхідно пересадити у вазони. Цикламени можна вирощувати безперевалочним методом, тобто із ящиків молоді рослини пересаджуються одразу в 12-сантиметрові горшки, в яких вони ростуть до цвітіння і продажу. Цей метод  дає значну економію затрат і знижує собівартість.

Непогано вирощувати цикламени гніздом, в одному вазоні по три рослини. При цьому розвиток і цвітіння наступає раніше, чим у одиночних рослин. Весь цикл вирощування (від посіву до цвітіння) скорочується із 14 місяців до 12. Цикламени рясно цвітуть і мають багато листків.

Молоді рослини на літо краще перенести в парники, де вони пробудуть до жовтня. В спекотні сонячні дні парники слід притіняти, усилювати провітрювання і крім поливу рослини слід обприскувати водою, по 3-5 раз на день. Корисно систематично, літом, в період цвітіння поливати не чистою водою, а слабким розчином мінеральних добрив. Таке підживлення дає цикламенам достатню кількість поживних речовин у всіх фазах розвитку рослин і квіти получаються високої якості.

По мірі того, як рослини в парнику розростаються, слід розставляти їх рідше. Перестановку рослин можна зробити разом із сортуванням. Рослини слід погрупувати, щоб у кожній групі були одинакові рослини. Для загартування рослин з середини серпня і протягом всього вересня необхідна усилена вентиляція вдень, а наніч рами можна знімати зовсім. Дуже корисна для цикламенів нічна роса. Завдяки їй черешки і пластинки листків робляться пружними. 

Перед тим, як занести рослини в оранжерею ( в кінці вересня) провіряємо їх якість. В оранжереї підтримуємо температуру повітря 12 градусів. Перед початком бутонізації у кожної рослини слід провірити, наскільки глибоко посаджена бульба. При правильній посадці вона повинна виступати на одну четверть із землі. Якщо вона занадто заглиблена, то частину землі зверху обережно знімають. Це убезпечить бутони від загнивання при поливі. В осінньо-зимовий період крім рихлення, проривання бур’янів, підживлення, вентиляції рослини слід  очищати від засохлих, або гниючих листків і бутонів.

Поділитись: