Грудень (турботи квітникаря) 2012

грудень, сезонні роботи

В саду. Гілки молодих хвойних дерев і цінних декоративних кущів, для запобігання поломки, зв’язують і укріплюють за допомогою кілків. Після рясних опадів струшують із них сніг. Обгортають снігом троянди і інші кущі. Навколо них, а також посадок багаторічників притоптують сніг, щоб захистити їх від гризунів, що полюбляють рити ходи у пухкому снігу.

В підвалі, де стратифікують насіння (при 3 – 5°С), провіряють їх стан. Насінини, що перебувають у торфі чи піску, перемішують для кращого доступу повітря. Підсохлий субстрат злегка зволожують.

Оглядають зимуючі бульбоцибулини гладіолусів, бульби жоржин і бегоній, кореневища канн. Гнилі і усохлі рослини видаляють. Щоб не допустити утворення плісняви, приміщення регулярно провітрюють, підтримуючи необхідну температуру.

В очищені від снігу годівниці для птахів щоденно підсипають свіжий корм.

Заносять із вулиці в кімнату горшки із бузком.

В кімнаті. Більшість рослин поливають помірно, а ті, які знаходяться в стані спокою, - рідко, не допускаючи пересихання земляного кому.

Рослини, що знаходяться на підвіконні, слід вберігати від переохолодження з боку вікна, і перегрівання з боку батареї.

Пеларгонії, фуксії і олеандри утримують в самому прохолодному місці кімнати і поливають дуже обережно, щоб не викликати передчасного росту.

Коли у гіппеаструмів квіткові стрілки досягнуть 10 см, їх ставлять ближче до світла і починають поливати водою по мірі підсихання землі. Корисно підживити рослину повним мінеральним добривом. Горшки періодично слід повертати, щоб квітконіжки розвивалися прямими.

Зигокактуси на оборот, щоб вони не скинули бутонів, їх не можна повертати, поливають після того, як просохне верхній шар землі.

Цикламени утримують на південних, або східних вікнах при 15 - 18°С, поливають із піддона відстояною водою кімнатної температури.

Відцвілі сенполії ставлять в прохолодне світле місце, земляний ком зволожують помірно, поверхню його періодично розпушують. Щоб продовжити цвітіння цих рослин їм необхідно збільшувати світловий день (12 – 14 годин) за допомогою люмінесцентних ламп.

Фікуси поливають помірно, так як від зайвої вологості землі нижні листки відпадають, рослини втрачають декоративний вигляд.

Циперусам – болотним культурам – потрібно досить багато води, однак із піддонів її слід періодично зливати, щоб не підгнили корені.

Філодендрони, монстери і сциндапсуси, що не припиняють ріст, регулярно поливають і підживлюють слабким розчином мінеральних добрив.

Папоротники і адіантуми розміщують на добре освітленому місці, щоденно обприскують, систематично зволожують землю в горшках, не допускаючи пересушування.

У орхідеї це логіни гребінчастої розвиваються квітконоси, її регулярно поливають, не доводячи до зморщування бульб, і утримують в самому світлому, прохолодному місці. Екземпляри, що не дали квітконосів, поливають дуже помірно до початку весняного росту.

Азалії в стадії бутонізації переміщують в теплу кімнату (18 - 22°), рівномірно поливають і щоденно обприскують.

Щоб камелії не скинули бутонів і зацвіли, їх утримують в прохолодному приміщенні (12 - 15°), поливають і обприскують так само, як і азалії.

Наприкінці місяця висаджують в невеличкі горшки із свіжою пухкою землею кореневища ахіменесів, колерій, бульбочки глоксиній і кислиць, що пройшли період спокою.

Підтримують чистоту усіх рослин, стирають порохи із гладких листків вологим катраном (з опушених видаляють пензликом, або здувають), обприскують із пульверизатора.

Поділитись: