Гладіолуси

гладіолуси

Для того, щоб ваші гладіолуси добре і дружньо цвіли, потрібно вже ранньою весною попіклуватися про них. Бульбоцибулини повинні бути гарної якості, тоді вони не лише порадують літом цвітінням, а й дадуть здорове покоління до осені.

Купуючи гладіолуси, не гоніться за величиною бульбоцибулин: дуже крупні, плоскі та ще й з ввігнутим донцем - не дадуть потужних суцвітть. Краще брати бульбоцибулини середніх розмірів, притому не зморщених, з невеличким, здоровим денцем.

Не менш важливо правильно посадити гладіолуси і створити найкращі умови для їх розвитку. Вибирайте відкрите сонячне місце. Це необхідно не тільки для того, щоб листя отримувало максимум світла протягом періоду росту і дозрівання замінних бульбоцибулин, але й для того, щоб верхній шар землі швидко просихав після дощів. Волога в тих місцях, де ростуть гладіолуси, не повинна застоюватися.

Перекопайте два рази землю, вийміть з неї каміння, залишки пеньків, коренів, внесіть перегній, компост, або торф, збагачений мінеральними добривами. Якщо земля важка, додайте при перекопуванні пісок, торф, попіл. Це покращить її структуру, зробить більш легкою, що дуже важливо для розвитку рослин.

Як висаджувати гладіолуси? Необхідно, щоб бульбоцибулини були покриті землею шаром 10-12 см. На легких, піщаних ґрунтах можна садити трішки глибше.

З допомогою лопатки, або садового совка, вирийте ямки глибиною 15-17 см. Насипте в них пісок так, щоб глибина ямки стала приблизно 10-12 см. Помістіть бульбоцибулину в пісок, легко присипте її ним. Пісок буде відігравати роль дренажу і значно зменшить можливість загнивання бульбоцибулин. Інколи, на дно ямки, разом із піском кладуть невелику кількість фунгіцидів, для попередження розвитку патогенних грибків і плісняви.

Після посадки всю ямку засипають добре розпушеною землею, ущільнивши її пальцями. Земля повинна бути помірно вологою. Надмірна сирість навколо бульбоцибулини і біля основи стебла, в майбутньому може призвести до захворювання рослини.

Висаджують гладіолуси, зазвичай, на відстані 15 см один від одного — це добре і для рослин, і зручно доглядати за ними (сапати, поливати, підживлювати).

Поливати весною, коли земля волога, і літом, коли йдуть дощі - не слід.

Дуже важливо захищати посадки від вітру. Особливо шкідливий сильний вітер: він розгойдує рослину. В тому випадку, коли нема захисної огорожі, потрібно акуратно і надійно прив’язати гладіолуси до опор, або прикріпити над ними сітку.

Поділитись: